1.6.2016

Michal Faško zasiahol do zápasu slovenskej „dvadsaťjednotky“

Reprezentačný výber SR “21“ odohral v Poprade svoje druhé stretnutie v aktuálnom ročníku turnaja Challenge Trophy s ukrajinskou „dvadsiatkou“.

V 9. minúte nevyužil sľubnú príležitosť Tomáš Vestenický. Následne sa tlačili dopredu hostia a ich aktivitu v 33. minúte korunoval Oleksii Shchebetun, keď poslal ukrajinský tím do vedenia 1:0.

Do druhého dejstva nastúpil aj náš hráč Michal Faško, ktorý sa pričinil o zvýšenie slovenskej aktivity. V 52. minúte preveril pozornosť gólmana hostí a o tri minúty neskôr brankár Bezruk vyrazil strelu ružomberského stredopoliara, k dorážke sa dostal Tomáš Brigant, ale Ochigava nepustil loptu do siete. Zlepšená hra futbalistov spod Tatier priniesla vyrovnanie v 76. minúte, kedy Bezruk vyrazil hlavičku Pavla Šafranka na brvno a dorážka Martina Chriena skončila v sieti – 1:1.

Zápas sa skončil remízou a slovenská „dvadsaťjednotka“ sa v Challenge Trophy nachádza so štyrmi bodmi na prvej priečke a v roku 2016 neprehrala v žiadnom zápase. Michal Faško odohral celý druhý polčas.

Slovensko “21“ - Ukrajina “20“ 1:1 (0:1)

Góly: 76. Chrien – 33. Shchebetun

Žlté karty: 70. Lobotka, 77. Niňaj – 75. Hutsuliak, 77. Zotko, 83. Knysh

Červená karta: 88. Grachov

Slovensko “21“: Chovan (62. Rodák) – Valjent (46. Chvátal), Niňaj, Šatka, Mazáň – Lobotka, Chrien, Káčer (46. FAŠKO) – Brigant (71. Haraslín), Mihálik, Vestenický (59. Šafranko)

Rozhodovali: Haidiner - George, Ghiciulescu (všetci Rumunsko)