12.3.2017

Michal Faško: „Mal som väčšiu voľnosť, čo mám rád“

Jedným z dvoch dvojgólových strojcov víťazstva nad Prešovom bol mladý stredopoliar Michal Faško.

Ružomberčania výhrou 5:0 potvrdili svoje predzápasové vyhlásenia o nutnosti trojbodového zisku. My sme k zápasu pristúpili od prvej minúty tak, že ideme jednoznačne vyhrať. Myslím si, že to bolo vidno. Prešov sme nepustili do žiadnej vyloženej šance. Kontrolovali sme zápas. Do konca polčasu sme dali dôležitý gól na 2:0 a možno začiatok druhého polčasu sme sa hľadali, ale potom sme potvrdili gólmi, že nám to dnes chutilo. Mne osobne tak isto, takže sme radi za víťazstvo,“ zhrnul stredopoliar tímu spod Čebraťa.

Liptákom v sobotu chýbal vykartovaný útočník Jakub Mareš. Napriek tomu sa dostávali od jednej šance do druhej. V 10. minúte skóroval Peter Gal Andrezly, v 45. minúte predviedol pekné sólo Michal Faško, ten istý hráč skóroval aj v 72. minúte, už po štyroch minútach sa presadil ukážkovou strelou Štefan Gerec a krátko na to uzavrel skóre na konečných 5:0 po rohovom kope Peter Gal Andrezly. „Nie je to to, že Kubo Mareš chýbal. Hral tam Miloš Lačný, ktorý mal šance. Ja som sa posunul trošku vyššie. Hral Tomáš Ďubek, mne chutilo, mal som trošku väčšiu voľnosť, čo mám rád, takže je to dobré,“ povedal Michal Faško.

Tak Michal Faško, ako aj jeho spoluhráči, mali šance aj na ďalšie zápisy do streleckej listiny. „Dnes bolo tých streleckých pokusov až až a mohol som dať aj štyri – päť, ale ja som rád aj za tie dva. Hlavné je, že sme vyhrali. Konečne som dal doma gól. Boli tu moji rodičia a malý brat, ktorým som sa chcel tak isto ukázať, takže som veľmi rád,“ spokojne konštatoval autor dvoch gólov.

Mladý stredopoliar si v jeseni nepripisoval veľkú minutáž. Na jar už ale dal štyri góly, keď otvoril skóre v Zlatých Moravciach, v Žiline s Michalovcami a teraz dvakrát zaťažil prešovské konto. „Konečne sa dostávam na ihrisko, kde som bol v jeseni málo. Bol tam Maťo Chrien, ktorému sa darilo. Prebral som po ňom štafetu a som rád za každú minútu,“ povedal futbalista obliekajúci dres s číslom šesť.

Ruža na jar ešte neprehrala a ak zarátame aj dohrávku 18. kola s Michalovcami, má bilanciu tri remízy a dve víťazstvá, vďaka čomu sa s 31 bodmi nachádza na štvrtej pozícii. Z pohľadu tímu z centra dolného Liptova mohlo byť bodov ešte viac, keby svoje šance v remízových zápasoch doviedol do úspešného konca. Možno sa kus vravelo, že sa trápime v koncovke alebo že nejako trpíme. Dnes sa to pretrhlo, ale teraz ideme do Žiliny. Po zápase sa kus potešíme, ale už od nedele sa pripravujeme a čaká nás ťažký zápas,“ skonštatoval Michal Faško.

Na Ružomberčanov čaká v ďalšom kole vystúpenie na žilinskej pôde. Liptáci mali v jeseni s týmto súperom nepriaznivú bilanciu, keď pod Dubňom prehrali 2:3 a doma 0:2. „Je to špecifikum na umelej tráve, kde sú veľmi silní, ale nás nakoplo toto víťazstvo. Bude to ale nový zápas. Budeme sa ich snažiť potrápiť. Sú možno trošku v takej letargii alebo v jarnej únave, takže snáď sa nám podarí bodovať,“ zaželal si 22-ročný futbalista.