19.9.2019

Michal Záhradník a Matúš Matej hrali za SR “16“

Slovenská futbalová reprezentácia do šestnásť rokov odohrala v dňoch 17. a 19. septembra 2019 dve prípravné stretnutia v Sofii s domácim Bulharskom. Súčasťou tímu boli aj naši hráči Michal Záhradník a Matúš Matej.

V prvom stretnutí mladí futbalisti spod Tatier podľahli bulharským rovesníkom 1:2, keď jediný gól slovenského výberu zaznamenal Sebastián Nagy zo Slovana Bratislava. Matúš Matej hral do šesťdesiatej minúty a práve v šesťdesiatej minúte prišiel do hry Michal Záhradník.

Druhé vystúpenie v Sofii vyšlo slovenským reprezentantom lepšie, keď zdolali svojho súpera 4:2. Slovensko vyhralo vďaka vlastnému gólu Jordanova, presnému zásahu Tomáša Jašša zo Žiliny a dvom gólom Martina Repu zo Spartaka Trnava. Michal Záhradník hral do 76. minúty a Matúš Matej odohral celý druhý polčas.