3.10.2016

Miloš Lačný: „Mal som už dopredu naplánované čo spravím“

K domácej remíze Ružomberka s Dunajskou Stredou 2:2 v 11. kole Fortuna ligy sme sa vrátili s Milošom Lačným.

Po aktívnom úvode zo strán oboch tímov a viacerých šanciach sa ako prví tešili z gólu Liptáci, keď v 30. minúte otvoril skóre Tomáš Ďubek. Krátko na to mohol navýšiť skóre Dominik Kružliak, no následne prebrali iniciatívu hostia a Erik Pačinda ešte pred koncom polčasu vyrovnal na 1:1. Všetci vieme, že zo zápasu sme mali získať viac. Neviem si to vysvetliť. Musíme nadviazať na domáce zápasy spred troch kôl, pretože malo by to vyzerať ako s ViOnom, teraz to vôbec tak nebolo. Musíme hrať lepšie,“ kriticky poznamenal ružomberský útočník.

Aktivita hostí pokračovala aj v druhom polčase a v 61. minúte vyústila do faulu na Branislava Ľuptáka v pokutovom území, po ktorom premenil jedenástku Erik Pačinda a futbalisti zo Žitného ostrova vyhrávali 2:1. Pri ďalších troch šanciach Dunajskej Stredy podržal mužstvo Matúš Macík. V 90. minúte bol pred súperovou bránou nedovolene zastavený Miloš Lačný. Rozhodca nariadil pokutový kop a sám faulovaný hráč si postavil loptu na biely bod. „Nebol som určený na kopanie jedenástok, ale som starší, ako niektorí, ktorí boli na ihrisku,“ povedal exekútor pokutového kopu zo záveru súboja.

Na pleciach Miloša Lačného bola veľká zodpovednosť. Penalta na konci stretnutia znamenala možnosť vyťažiť zo súboja aspoň bod. Proti nemu však stál bývalý gólman tímu spod Čebraťa, Darko Tofiloski. Nemal domáci útočník obavy z pokutového kopu proti brankárovi, ktorý ho veľmi dobre pozná? Vôbec. Zablysla mi hlavou nejaká myšlienka z histórie, keď tu ešte hral, ale ja som mal už dopredu naplánované čo spravím,“ prezradil futbalista obliekajúci dres s číslom 31.

Darko Tofiloski vystihol stranu, lenže jedenástka bola dobre umiestnená a dostatočne razantná. Súboj sa skončil remízou 2:2, o čom rozhodla situácia zo záveru stretnutia. V Premier league sa dávajú góly v nadstavenom čase. Taký je futbal,“ skonštatoval útočník mužstva z dolného Liptova.

Hoci Ružomberčania zachraňovali bod až na konci, od domáceho stretnutia čakali rozhodne viac. Po vyrovnávajúcom góle túžili aj po tom víťaznom, no na ten už bolo neskoro. Mohlo sa nadstaviť aj päť minút. Videli ste, koľko sa nehralo aj v prvom polčase, keď bol ošetrovaný brankár Tofiloski a nadstavili sa len dve minúty. Z tohto hľadiska si myslím, že sa mohlo nadstavovať ešte viac,“ zamyslel sa Miloš Lačný.