10.9.2018

Naši futbalisti hrali proti rovesníkom zo Severného Írska a Nemecka

Slovenská „devätnástka“ odohrala v dňoch od 5. do 10. septembra 2018 tri prípravné stretnutia. Najskôr si v Severnom Írsku dvakrát zmerala sily s tamojšími rovesníkmi a na záver absolvovala jeden duel s domácim Nemeckom.

Súčasťou tímu boli aj naši hráči brankár Ivan Krajčírik, obranca Alex Holub a stredopoliar Matúš Kmeť. V prvom stretnutí so Severným Írskom nastúpil posledný menovaný Matúš Kmeť v základnej zostave a v 17. minúte otvoril skóre. V 70. minúte zvýšil náskok nášho reprezentačného výberu prešovský futbalista Rastislav Švec a Slovenskom zvíťazilo 2:0.

Futbalisti spod Tatier mali po dvoch dňoch na programe odvetu, v ktorej podľahli Severnému Írsku 1:4, keď jediný slovenský gól zaznamenal Denis Potoma zo Slovana Bratislava. Do duelu zasiahli všetci traja hráči klubu spod Čebraťa. Alex Holub odohral celý zápas, Ivan Krajčírik odchytal druhý polčas a Matúš Kmeť prišiel do hry v 65. minúte.

V treťom stretnutí si Slovensko zmeralo sily s domácim Nemeckom. Po dvoch inkasovaných góloch v 77. minúte úspešne zakončil svoj únik Dávid Strelec zo Slovana Bratislava. V ďalšom priebehu sa domáci snažili o opätovné zvýšenie náskoku a hostia o vyrovnanie. Najväčšia šanca mladých Slovákov prišla v závere nadstaveného času, keď nebezpečnú hlavičku po rohovom kope odvrátil z bránkovej čiary brániaci hráč a naša „devätnástka“ podľahla Nemecku 1:2. Matúš Kmeť hral do 84. minúty.

Prvý zápas:

Severné Írsko “19“ - Slovensko“19“ 0:2 (0:1)
Góly:
17. KMEŤ, 70. Švec

Matúš Kmeť odohral celé stretnutie.

Druhý zápas:

Severné Írsko “19“ - Slovensko“19“ 4:1 (1:1)
Góly:
29., 70. 75. Lewthwaite, 64. Smyth – 12. Potoma

Alex Holub odohral celé stretnutie. Ivan Krajčírik prišiel do hry v 46. a Matúš Kmeť v 65. minúte.