28.3.2019

Naši futbalisti hrali za slovenskú „pätnástku“

Slovenská futbalová reprezentácia do pätnásť rokov, odohrala v dňoch 26. a 28. marca 2019 dva prípravné zápasy s domácim Walesom. V reprezentačnom výbere náš klub zastupovali traja hráči – Pavol Nemček, Viktor Úradník a Adrián Koós.

V prvom stretnutí predviedli aktívnu hru, vypracovali si viaceré sľubné šance na skórovanie, no ani jednu gólovo nezúročili a tak sa duel skončil remízou 0:0. V tomto stretnutí odohrali Viktor Úradník (na foto č. 18) a Pavol Nemček (na foto č. 4) plný počet minút a Adrián Koós (na foto č. 6) hral do päťdesiatej minúty.

Druhý súboj sa skončil víťazstvom futbalistov spod Tatier 1:0, keď sa o rozhodujúci gól postaral v 34. minúte Mišovič. Aj do tohto stretnutia nastúpili v základnej zostave všetci traja ružomberskí futbalisti. Viktor Úradník a Pavol Nemček odohrali celý zápas a Adrián Koós hral do 64. minúty. Pavol Nemček mal v obidvoch meraniach síl na ramene kapitánsku pásku.