14.4.2019

Naši hráči hrali za SR “15“ na turnaji v Chorvátsku

Slovenská futbalová reprezentácia do pätnásť rokov sa v dňoch od 10. do 14. apríla 2019 predstavila na medzinárodnom turnaji v Chorvátsku. Súčasťou reprezentačného výberu boli aj traja naši hráči Pavol Nemček, Viktor Úradník a Michal Záhradník.

V prvom súboji skupinovej časti si mladí Slováci zmerali sily s Argentínou, ktorej podľahli 0:3. Pavol Nemček odohral celé stretnutie a Viktor Úradník hral do 65. minúty.

Už na druhý deň hrali futbalisti spod Tatier s domácim Chorvátskom a v dramatickom zápase prehrali 2:3, keď súper v závere otočil skóre dvomi pokutovými kopmi. Michal Záhradník odohral celý duel a Viktor Úradník prišiel do hry v 36. minúte.

Slovenská „pätnástka“ uzavrela základnú časť turnaja víťazstvom nad Čínou 1:0. Do tohto stretnutia zasiahli všetci naši hráči. Viktor Úradník a Pavol Nemček odohrali celý zápas a Michal Záhradník hral od 58. minúty.

Slovensko sa v základnej skupine umiestnilo na tretej priečke a tak v nedeľu odohralo súboj o celkové piate miesto s Južnou Kóreou, ktorej podľahlo 0:1 a umiestnilo sa na šiestej pozícii. Michal Záhradník hral do 54. minúty a Viktor Úradník prišiel do hry v 52. minúte.

Prvý zápas:

Argentína “15“ - Slovensko “15“ 3:0 (3:0)
Góly: 6. Kummer, 17. Medina, 35. Frutos

Druhý zápas:

Slovensko “15“ - Chorvátsko “15“ 2:3 (2:1)
Góly:11. Sauer, 19. Šuľák – 7. Petrovič, 62. Rukavina (z 11m), 70. Čuljak (z 11m)