15.7.2017

Norbert Hrnčár ďakuje fanklubu a praje si konfrontáciu s Evertonom

Po štvrtkovom zápase v Európskej lige, žrebe tretieho predkola a následnom piatkovom prípravnom zápase s Karvinou sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Norbertom Hrnčárom.

Vo štvrtok 13. júla vstúpili Liptáci domácim stretnutím do druhého predkola Európskej ligy, v ktorom podľahli nórskemu tímu SK Brann 0:1 a v odvete budú musieť doťahovať tesnú stratu. Ako hodnotí duel lodivod mužstva spod Čebraťa? Ako zápas s veľmi náročným súperom, dobre organizovaným, s kvalitnou defenzívou, s fyzicky veľmi dobre stavanými hráčmi. Samozrejme ten výsledok nie je priaznivý, ale verím tomu, že pred odvetou spravíme všetko smerom k postupu,“ odhodlane konštatoval šéf ružomberského realizačného tímu.

Trénera počas zápasu potešil výkon fanklubu. Už pred zápasom som vravel, že máme behom sedem dní dvakrát vypredaný štadión. Zároveň chcem pochváliť a poďakovať hlavne ľuďom, ktorí prišli povzbudiť, špeciálne fanklubu Concordia 1906, že celý zápas stáli za mužstvom a povzbudzovali aj napriek nepriaznivému vývoju, za čo je celá kabína vďačná,“ pochválil fanúšikov Norbert Hrnčár.

Deň po súboji v Európskej lige prišlo na rad prípravné stretnutie v Bešeňovej, v ktorom Ružomberok prehral s Karvinou 2:3. Bol to dlhšie plánovaný zápas. Keďže sme vo štvrtok hrali zápas Európskej ligy, chceli sme dať priestor aj hráčom, ktorí sú menej vyťažení a ktorí potrebujú dostať zápasovú minutáž. Aj preto bolo zloženie mužstva také, aké bolo. Som rád, že sme odohrali tento zápas. Chlapci mohli priamo v konfrontácii s českým ligovým mužstvom ukázať svoje schopnosti,“ zhodnotil kormidelník tímu spod Čebraťa.

V piatok pútal pozornosť fanúšikov žreb tretieho predkola Európskej ligy, ktorý pred odvetou pridal Ružomberčanom motiváciu navyše, keď im prisúdil deväťnásobného majstra Anglicka – Everton FC. Zápas ďalšieho kola je veľmi ďaleko, ale zároveň blízko vzhľadom k tomu, že nás od neho delí jeden zápas. Pre mňa špeciálne by ten zápas mal veľmi špecifický náboj, keďže som fanúšik konkurenčného, respektíve susedského FC Liverpool. Takže je to aj pre mňa, aj pre mužstvo obrovská motivácia zahrať si v Goodison parku v Liverpoole,“ s úsmevom prezradil Norbert Hrnčár.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK