13.12.2021

Odhalili sme tabuľu na počesť Juraja „Popola“ Haríňa + VIDEO

Pred sobotným domácim súbojom so Zlatými Moravcami bola pri vstupe do fanúšikovského Sektoru G odhalená pamätná tabuľa Juraja „Popola“ Haríňa, ktorý bol zakladateľom fanklubu Concordia 1906.

Verný fanúšik nás v lete navždy opustil po nevyliečiteľnej chorobe vo veku 48 rokov. „Budú to už aj tri desaťročia, čo poznám rodinu Haríňovcov. S Tónkom, ockom Juraja, nás spája veľmi pekný osobný vzťah. Nie je to však len o tom. Odhalenie tejto tabule beriem aj ako prejav športovej kultúry, za Jurajov celoživotný vklad v prospech ružomberského športu,“ konštatoval majoritný vlastník klubu Milan Fiľo.

Pietny akt bol mimoriadne dojemný pre „Popolovho“ otca Antona Haríňa. Je to strašné, keď syn predbehne rodičov. V týchto veciach by sa to nemalo stávať. Je veľa smútku v našej rodine. Za celú by som sa však chcel poďakovať pánovi Milanovi Fiľovi, ktorý prišiel s nápadom pamätnej tabule. Netajím, o všetkých synových aktivitách sme ani nevedeli, o niektorých sa rodina dozvedela až z publikovaných materiálov, keď prehral boj so zákernou chorobou,“ neskrýval dojatie Anton Haríň.

Pri odhalení pamätnej tabule mal niekoľko zástupcov aj fanklub Concordia 1906. Jurko nám všetkým veľmi chýba. Doslova ako brat. Bol to človek s jasnou víziou a za ňou aj kráčal. Teraz, keď sú hľadiská štadiónov zatvorené, ešte viac cítiť jeho odchod z tohto sveta. Keby bol s nami, určite by sme takéto ťažké obdobie pre fanúšikov znášali oveľa ľahšie. Pri tejto príležitosti sa chcem poďakovať rodine Haríňovcov, s ktorou sme spolu dávali dokopy návrh tabule. A takisto pánovi Fiľovi,“ vyjadril sa za fanúšikov Matej Mudička.

Zdroj: zijemvrk.sk
Foto: Rudolf Maškurica
Video: TA3

ZDIEĽAJ ČLÁNOK