20.2.2020

Pavol Nemček a Michal Záhradník hrali za SR “16“

Slovenská futbalová reprezentácia do šestnásť rokov sa v dňoch od 15. do 20. februára 2020 predstavila na turnaji UEFA Development v španielskej La Mange. Súčasťou výberu boli aj dvaja ružomberskí futbalisti Pavol Nemček a Michal Záhradník.

V prvom stretnutí mladí Slováci podľahli Walesu 0:2. Michal Záhradník hral do 60. minúty.

Futbalisti spod Tatier v následnom druhom súboji nestačili ani na Česko, s ktorým prehrali gólmi zo záveru duelu 0:3. Pavol Nemček hral do 83. minúty a Michal Záhradník prišiel do hry v 64. minúte.

Po dvoch prehrách nasledoval záverečný zápas s Nórskom, ktorý priniesol divokú gólovú prestrelku a výhru Slovenska 6:4. Na víťazstve sa jedným presným zásahom podieľal aj ružomberský futbalista Michal Záhradník, ktorý odohral prvý polčas. Pavol Nemček prišiel do hry v 82. minúte. Napriek víťaznej rozlúčke s turnajom sa naša reprezentácia umiestnila na štvrtom mieste.