19.8.2019

Pavol Nemček rozhodol o víťazstve SR “16“ + VIDEO

Slovenská futbalová reprezentácia do šestnásť rokov odohrala v dňoch 16. a 18. augusta 2019 v Jerevane dve prípravné stretnutia s domácim Arménskom. Súčasťou reprezentačného výberu boli aj traja naši obrancovia Viktor Úradník, Pavol Nemček a Michal Záhradník.

Prvé stretnutie sa skončilo remízou 1:1, keď sa v 7. minúte ujali vedenia domáci hráči a v 35. minúte sa o vyrovnávajúci gól postaral Róbert Stareček z Nitry. Viktor Úradník a Pavol Nemček odohrali celý zápas.

Mladí slovenskí reprezentanti mali vydarený vstup do odvetného duelu, keď už v 6. minúte krížnou strelou otvoril skóre Martin Mišovič zo Slovana Bratislava. Slovenská „šestnástka“ si vypracovala ďalšie šance, ktoré ale nevyužila a na začiatku druhého polčasu prišiel trest v podobe vyrovnávajúceho gólu. Hostia sa následne snažili prinavrátiť vedenie na svoju stranu. Po niekoľkých sľubných príležitostiach získali v 73. minúte priamy kop, po ktorom sa v šestnástke najlepšie zorientoval ružomberský futbalista Pavol Nemček a strelil víťazný gól na 2:1. Do stretnutia zasiahli všetci naši hráči. Michal Záhradník odohral celý zápas, autor rozhodujúceho presného zásahu Pavol Nemček absolvoval na trávniku druhý polčas a Viktor Úradník prišiel do hry v 71. minúte.

Našim hráčom ďakujeme za príkladnú reprezentáciu klubu na medzinárodnej scéne!