5.8.2018

Peter Gal Andrezly: „Nemôžeme sa uspokojiť“

Po sobotnom víťazstve v krajskom derby, v ktorom Ruža vyhrala nad Žilinou 3:1 sme sa rozprávali so strelcom úvodného gólu Petrom Gal Andrezlym.

Liptáci zaznamenali prvý presný zásah už v 3. minúte. „Pekný center z pravej strany od Erika. Prešlo to cez prvú tyč, ja som to zatvoril na zadnej a už som dával gól do prázdnej brány,“ spomenul si na situáciu autor prvého gólu.

Po pätnástich minútach vyrovnal Filip Kaša. V druhom dejstve dvakrát skóroval Ismar Tandir a Ruža vyhrala 3:1. „Od začiatku sme išli s tým, že chceme vyhrať, ísť do nich aktívne, vytvárať si šance a podarilo sa nám dať hneď prvý gól. Len škoda toho inkasovaného. Trošku sme znervózneli, ale potom sme sa dostali naspäť do hry. Druhý polčas bol z našej strany výborný a myslím si, že sme podali výborný kolektívny výkon a zaslúžene sme vyhrali,“ zhodnotil duel Peter Gal Andrezly.

Ružomberok má zatiaľ vydarený vstup do sezóny. Hneď na začiatku síce doma remizoval s nováčikom zo Serede 0:0, no následne vyhral nad Trenčínom 4:1 a Žilinou 3:1. „Jasné, sme radi za to, že sa nám darí, ale nemôžeme sa uspokojiť a musíme ísť ďalej do každého zápasu s tým, že chceme vyhrať,“ povedal futbalista obliekajúci dres s číslom sedem.

V súboji so Žilinou sa diváci mali na čo pozerať. „Ako hovorím, tréner nás stále navádza k tomu, aby sme hrali aktívne, pressovali hneď hore, získavali lopty a snažili sa útočiť, čo sa nám zatiaľ darí. Takže sme za to radi,“ dodal na záver Peter Gal Andrezly.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK