31.3.2019

Peter Gal Andrezly: „Povedali sme si, že máme na viac“

V sobotu 30. marca 2019 Ružomberok remizoval v domácom zápase druhého kola nadstavbovej časti Fortuna ligy 1:1. Po stretnutí sa s nami podelil o svoje pocity stredopoliar Peter Gal Andrezly

Liptáci síce mali nebojácny nástup do stretnutia, postupom času ich aktivita začala opadať a čoraz viac šancí si vytvárali Žilinčania, ktorých v 40. minúte poslal Branislav Sluka do vedenia. Na začiatku sme prvých dvadsať minút dobre vstúpili do zápasu. Mali sme tam pár centrov. Trošku sme zatlačili súpera. Potom neviem prečo sme druhú polovičku prvého polčasu trošku prespali a zase mali naviac hostia. Dobre je, že sme v druhom polčase zvýšili tempo, že sme chceli dať gól, nevzdali sme sa, chceli sme obrátiť stav v náš prospech a zvíťaziť,“ zhodnotil stretnutie futbalista obliekajúci dres s číslom sedem.

Liptáci schádzali z trávnika po prvom polčase za nepriaznivého stavu 0:1. Po zmene strán zvýšili svoje ofenzívne úsilie, v závere sa začínali dostávať do šancí a v nadstavenom čase si center Viktora Jedináka vrazil do vlastnej brány Martin Králik, vďaka čomu Ruža získala bod za remízu 1:1. Aké pokyny dostali v šatni pred druhým dejstvom? Povedali sme si, že máme na viac, vieme hrať lepšie a že sa to dá zvrátiť. Trošku sme pridali a je dobre, že to prinieslo aspoň ten bodík,“ priblížil Peter Gal Andrezly.

Hoci má bod z krajského derby vzhľadom na priebeh duelu cenu zlata, pre Ružomberok ide už o štvrtú remízu v rade a v aktuálnej sezóne má na konte už jedenásť nerozhodných výsledkov, čo je najviac v lige. Je to tak, že sme momentálne remízoví králi. Naozaj sa ale nevzdávame. Chceme dávať góly. Práve preto sme aj v druhom polčase pridali a mali sme tam kopu závarov, kopu centrov. Len to treba dotlačiť do brány,“ povedal ružomberský stredopoliar.