20.8.2018

Peter Gal Andrezly: „Verím, že táto prehra nás nezlomí“

Ružomberok v piatom kole Fortuna ligy na domácom trávniku podľahol Slovanu Bratislava 0:2. Hneď po stretnutí sa podelil o svoje pocity s prítomnými novinármi stredopoliar Peter Gal Andrezly.

Na každom hráčovi schádzajúcom z trávnika bolo vidieť po záverečnom hvizde sklamanie. Všetci sme smutní, celé mužstvo je smutné, pretože sme cítili, že sme mohli niečo uhrať so Slovanom, keby sme možno premenili naše šance a strelili prvý gól. Myslím, že to bolo kto z koho a kto dá prvý gól ten vyhrá. Bohužiaľ sme inkasovali. Aj napriek tomu sme sa to snažili zvrátiť, ale dostali sme druhý gól a to nás položilo,“ zhodnotil duel futbalista obliekajúci dres s číslom sedem.

Úvodné minúty patrili Liptákom, no svoje šance nepremenili. V 33. minúte bol po druhej žltej karte vylúčený Tihomir Kostadinov. Po tomto momente prebral iniciatívu Slovan, ktorý si taktiež vypracoval niekoľko dobrých príležitostí. O sedem minút neskôr však videl kartu červenej farby aj hráč hostí Aleksandar Čavrić a sily na trávniku sa vyrovnali. „Tým pádom, že aj my sme mali vylúčeného hráča aj oni, bol väčší priestor. Viac sa behalo, hralo sa hore-dole. Všetci sme išli na dno svojich síl a hovorím, sme smutní,“ povedal Peter Gal Andrezly.

V 42. a 63. minúte mal dve šance na skórovanie Peter Gal Andrezly, lenže v oboch prípadoch Belasých podržal brankár Dominik Greif, keď vyrazil nebezpečné strely smerujúce medzi žrde. Na druhej strane sa dostal do veľkej šance striedajúci Vukan Savičević a jeho tvrdý projektil aj za pomoci brvna zneškodnil Matúš Macík. Stretnutie sa napokon zlomilo v rozmedzí 76. a 79. minúty, kedy skórovali Mitch Apau a Andraž Šporar. Práve to, že my sme cítili šancu a keby som dal gól, bol by to zase úplne iný zápas. Škoda toho,“ sebakriticky sa vrátil k svojim príležitostiam ružomberský stredopoliar.

Ružomberok už v závere nedokázal gólovo odpovedať na dva rýchle presné zásahy súpera a po výsledku 0:2 si pripísal prvú prehru v novom ročníku Fortuna ligy. Okrem ukončenia priaznivej série mrzí aj nevyužitá možnosť preskočiť Slovan v priebežnej tabuľke, ako aj skutočnosť, že Ruža nevyťažila ani bod zo stretnutia, v ktorom dlho držala krok so súperom. Ideme si to vysvetliť v šatni. Určite sa s tým výsledkom dalo niečo spraviť. Slovan bol zdolateľný, ale bohužiaľ. Ideme ďalej do ďalších zápasov. Verím, že táto prehra nás nezlomí,“ dodal na záver rýchly futbalista hrajúci na ľavom krídle.