3.11.2021

Poďakovanie za dlhoročnú spoluprácu

Už viac ako desať rokov prebieha spolupráca medzi futbalovým klubom MFK Ružomberok a Centrom sociálnych služieb Trojlístok.

Naši hráči, tréneri a aj ďalší zástupcovia klubu viackrát navštívili Trojlístok. Najmä v období pred Vianocami zvyknú zavítať medzi klientov zariadenia aj s darčekmi a viacerí klienti Trojlístka radi navštevujú zápasy ružomberských futbalistov aj basketbalistiek. V minulosti si dokonca zahrali futbal na trávniku štadióna MFK Ružomberok s našimi hráčmi. Výborné vzťahy nenaštrbila ani zložitá pandemická situácia. Práve naopak, ťažké chvíle ešte viac upevnili spoluprácu. „Je to viac než desať rokov, čo sa stretávamebez jedinej prestávky na rôznych spoločných akciách, zväčša dva až trikrát do roka. Akurát lanský lockdown si vynútil pauzu, lenže aj vtedy do Trojlístka zavítal futbalista Dalibor Takáč, aby nám odovzdal šek v sume 1500 eur, teda prémiu získanú za víťazstvo v e-Fortuna liga Challenge. Naši klienti sú veľkí fanúšikovia futbalu. Preto sme ohromne vďační, že máme veľmi dobrých a úprimných kamarátov z ružomberskej futbalovej kabíny,“ spokojne konštatovala terapeutka Eva Buchová.

Klienti Trojlístka sa spolu s pani terapeutkou rozhodli klubu a jeho majoritnému vlastníkovi Milanovi Fiľovi osobne poďakovať pred domácim súbojom so Sereďou za dlhoročne prejavované sociálne cítenie voči znevýhodneným ľuďom. Stretnutie sa nieslo v žičlivej atmosfére a zástupcovia klubu obdržali viaceré spomienkové predmety, vrátane nástenky zachytávajúce roky vzájomnej spolupráce a rôzne pekné keramické výtvory ľudí zo spomínaného zariadenia. Škoda, že vedľa mňa nestojí profesor Vladimír Krčméry, no nemohol prísť. V nedeľu práve spolu s pánom profesorom cestujeme zase medzi ľudí zo sociálne slabších skupín. Vladimír Krčméry má obrovskú úctu k sociálnym zariadeniam, ich pracovníkom a klientom. Ďakujem za všetko, určite aj naďalej budeme v tejto tradícii pokračovať,“ neskrýval dojatie Milan Fiľo.

Počas viac ako desiatich rokov sme prežili rôzne situácie, no spolupráca medzi ružomberským futbalovým klubom a Centrom sociálnych služieb Trojlístok stále trvá a veríme, že bude ešte dlho prebiehať a všetkých nás bude naďalejvzájomne obohacovať!

Zdroj: www.zijemvrk.sk

ZDIEĽAJ ČLÁNOK