16.6.2021

Posledná rozlúčka s Júliusom Eliášom sa uskutoční v piatok

V piatok 18. júna 2021 o 13:00 sa na ružomberskom cintoríne uskutoční posledná rozlúčka s naším bývalým futbalistom Júliusom Eliášom, ktorý nás navždy opustil 19. apríla 2021 vo veku 63 rokov.

Talentovaný stredopoliar sa narodil 25. februára 1958 v Zlatých Moravciach. S futbalom začínal ako šesťročný v neďalekom Partizánskom. Jeho mládežnícka kariéra sa však spájala s rodnými Zlatými Moravcami, kde pôsobil v žiackych aj dorasteneckých výberoch a následne si pripísal štarty aj v A tíme. Počas povinnej vojenskej služby obliekal dres Dukly Prešov.

Po návrate do Zlatých Moraviec dostal ponuku od trénera Jána Haspru st. na pôsobenie pod Čebraťom. Július Eliáš mal výrazný podiel na postupe Ružomberka do najvyššej národnej súťaže. V roku 1988 smerovali jeho kroky do Jelšavy. Neskôr pôsobil v tímoch z nižších súťaží. Päť sezón strávil v Dúbrave, následne v Svätom Kríži, Liptovských Vlachoch, Kraľovanoch a Hrboltovej. Pred vyše rokom bol uvedený do Siene slávy Liptovského futbalového zväzu (LFZ).

ZDIEĽAJ ČLÁNOK