27.6.2020

Preview: „Dúfam, že si divák príde na svoje“

V nedeľu 28. júna 2020 o 18:00 odohrá Ružomberok domáci zápas tretieho kola nadstavbovej časti Fortuna ligy so Žilinou. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Jánom Hasprom.

Ružomberskí futbalisti sa počas tohto týždňa naladili na najbližší duel tým najlepším spôsobom, keď po víťazstve nad Dunajskou Stredou 3:0 postúpili do finále Slovnaft Cupu. Lodivod tímu spod Čebraťa netajil spokojnosť so stredajším výkonom svojich zverencov. S mladým mužstvom sme dosiahli neuveriteľný úspech. Je to niečo úžasné,“ spokojne konštatoval tréner.

V nedeľnom ligovom súboji si Liptáci zmerajú sily so Žilinou. Zatiaľ čo Ruža sa s 29 bodmi nachádza na šiestej pozícii, aktuálny súper má 48 bodov, priebežné druhé miesto vo Fortuna lige a istú miestenku v Európskej lige. Mladý tím spod Dubňa podáva napriek nedávnemu veľkému zemetraseniu v kádri sympatické výkony. Hráme s tradičným súperom, s ktorým sa stretávame už dlhé roky a robíme futbal podobným spôsobom. Veľmi sa teším na zápas. Dúfam, že to bude útočný, rýchly, behavý futbal, kde si divák príde na svoje. Samozrejme s víťazným koncom pre nás,“ zaželal si pred nedeľným duelom Ján Haspra.

Zatiaľ čo Ružomberčania majú v nohách stredajší náročný pohárový duel, Žilina sa už od začiatku týždňa mohla sústrediť na vzájomné stretnutie. Ktorý tím môže byť po rozdielnom priebehu týždňa pred krajským derby vo väčšej psychickej pohode? Lepšie by sme na tom mali byť my, lebo teraz sme na vlne úspechu. Len treba na tej vlne vydržať čo najdlhšie, pretože každá vlna potom smeruje aj dole,“ dodal šéf ružomberského realizačného tímu.

Do ligového stretnutia nebudú môcť zo zdravotných dôvodov zasiahnuť Marek Zsigmund, Tihomir Kostadinov a Tomáš Bobček. Zápas bude vysielať v priamom prenose RTVS na programe Dvojka a aj internetová televízia Huste.tv – TU. Onlajny pripravujú textový prenos, ktorý môžete sledovať TU.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK