4.11.2022

Preview: „Máme motiváciu navyše“

V sobotu 5. novembra 2022 o 15:00 odohrá Ružomberok domáci zápas sedemnásteho kola Fortuna ligy so Zlatými Moravcami. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Petrom Struhárom.

Po dvoch domácich remízach s Liptovským Mikulášom a Banskou Bystricou v pomere 1:1 cestovali Ružomberčania do Trenčína, kde hrali od desiatej minúty po vylúčení Chinonsa Emeku v početnej výhode o jedného hráča, no opäť remizovali. Tentokrát 0:0. V domácom prostredí sme stratili body a do Trenčína sme išli s tým, že chceme vyhrať, ale sú aj takéto zápasy. Mali sme početnú výhodu, ale súper sa zmobilizoval. Veľmi organizovane bránili. Šance, ktoré sme si vytvorili sme nepremenili, takže zápas sa skončil 0:0,“ zhodnotil tréner predchádzajúci duel.

Ruža doteraz získala 23 bodov a v ligovej tabuľke jej patrí priebežná štvrtá pozícia. Rovnaký počet bodov vybojovala aj piata Podbrezová a od tretej Trnavy delí Liptákov päť bodov. V sobotu odohrajú posledný domáci ligový duel v tomto roku, keď na svojom štadióne privítajú Zlaté Moravce. ViOn po príchode trénera Ivana Galáda výrazne zlepšil svoje výkony a za všetko hovorí výsledok ich súboja z minulého kola, kedy Zlaté Moravce doma presvedčivo zdolali Žilinu 4:0. Dres ViOnu obliekajú naši bývalí hráči Tomáš Ďubek, Anton Sloboda a Adam Brenkus a hosťuje tam ružomberský stredopoliar Timotej Múdry. V minulosti pôsobil pod Čebraťom aj tréner Ivan Galád.

Zatiaľ jediný vzájomný duel so Zlatými Moravcami sa skončil na súperovej pôde remízou 2:2. Myslím si, že máme motiváciu navyše, že hráme proti Zlatým Moravciam. Moc sa nám v týchto zápasoch nedarí a zvyčajne bývajú remízy. Tento súper nám nejako nevyhovuje, ale myslím si, že do tohto zápasu vstúpime veľmi aktívne a urobíme všetko preto, aby sme po dlhej dobe vyhrali na domácom trávniku,“ povedal Peter Struhár.

Zo zdravotných dôvodov nebudú môcť do ligového duelu zasiahnuť Samuel Šefčík, Martin Boďa, Kristóf Domonkos, Matej Kochan a Adam Tučný. Otázny je štart Jakuba Rakytu a Mareka Zsigmunda. Pozvánku na zápas nájdete TU. Priamy prenos zo stretnutia odvysiela VOYO. Onlajny.eu pripravujú textový prenos, ktorý môžete sledovať TU.

Foto: Rudolf Maškurica, Ján Kmeť

ZDIEĽAJ ČLÁNOK