14.9.2018

Preview: Po reprezentačnej prestávke hráme v Zlatých Moravciach

V sobotu 15. septembra 2018 o 19:00 odohrá Ružomberok zápas ôsmeho kola Fortuna ligy s domácimi Zlatými Moravcami. Pred stretnutím sme sa rozprávali s asistentom trénera A mužstva Jiřím Jarošíkom.

Počas reprezentačnej prestávky odohrali Liptáci zápas tretieho kola Slovnaft Cupu s Gerlachovom. Mužstvo spod Čebraťa nastúpilo s viacerými mladými, perspektívnymi futbalistami a zvíťazilo 6:2. V ďalšom kole si tak zmeria sily s úspešnejším zo súboja medzi Rusovcami a Skalicou. Pre nás bol samozrejme dôležitý postup. Sme radi, že sa nikomu nič nestalo. Dostali šancu niektorí hráči zo širšieho kádra, ktorých sme chceli vidieť v ostrom zápase, plus Matej Kochan, ktorý s nami dlho nehral. Všetko dobre dopadlo. Podali sme slušný výkon. Hráči nám príjemne zamotali hlavu a povedali si o viac miesta na trávniku,“ zhodnotil stretnutie asistent trénera seniorského mužstva.

V následnom priebehu reprezentačnej prestávky nás gólom potešil Tihomir Kostadinov, ktorý skóroval za macedónsku „dvadsaťjednotku“ v stretnutí so Srbskom, keď v druhom polčase vyrovnával na 1:1. Jeho tím však napokon podľahol srbským rovesníkom 1:2. Ako prežíval dni po pohárovom súboji v Gerlachove zvyšok tímu? Dostali sme pár dní voľna, pretože sme to trošku potrebovali. Od pondelka už zase tvrdo pracujeme a pripravujeme sa na ďalšieho súpera,“ povedal Jiří Jarošík.

Ružomberok doteraz získal v najvyššej súťaži dvanásť bodov a nachádza sa na tretej pozícii. Na druhú Dunajskú Stredu stráca jedno víťazstvo a pred štvrtým Trenčínom, ktorý má k dobru stretnutie s Nitrou, má jednobodový náskok. Náš aktuálny súper FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble si v prebiehajúcom ročníku pripísal na svoje konto šesť bodov a patrí mu desiata priečka. Rovnaký bodový zisk patrí aj deviatej Nitre a desiatej Senici. Mali sme ho zase možnosť vidieť. Hrá doma, kde je oveľa silnejší ako von a jediné body, ktoré získal vybojoval doma. Má krásny štadión. Mužstvo je konsolidované. Hrá dobre tímovo, hrá ako tím, čo je dôležité. Musíme sa dobre pripraviť, pretože v sobotu chceme zase uspieť,“ vyjadril sa na adresu súpera asistent trénera.

Do sobotného stretnutia nebude môcť pre zranenie zasiahnuť defenzívny futbalista Matej Čurma. S tímom sa už pripravujú dlhodobo zranený obranca Dominik Kružliak aj stredopoliar Kristi Qose, ktorý sa zranil počas domáceho ligového merania síl so Slovanom Bratislava.

Zápas sledujeme naživo!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK