20.10.2017

Preview: V sobotu cestujeme do Senice

V sobotu 21. októbra 2017 o 17:00, odohrá Ružomberok zápas 13. kola Fortuna ligy s domácou Senicou. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Norbertom Hrnčárom.

Liptáci mali tento týždeň na programe osemfinále Slovnaft Cupu, v ktorom sa predstavili na pôde Skalice. O osude duelu s minulosezónnym finalistom rozhodla ďalekonosná strela Kristiho Qoseho z 33. minúty a Ruža si po víťazstve 1:0 zahrá jarné štvrťfinále. Zvládli sme náročné pohárové stretnutie s úspešným koncom, to znamená s postupom, čiže sme spokojní,“ zhodnotil tréner.

Po poslednom tohtoročnom pohárovom vystúpení je cez víkend na programe Fortuna liga. Ružomberok doteraz získal 19 bodov a nachádza sa na šiestej pozícii, pričom na 5. Nitru a 4. Žilinu stráca dva body a od 7. Trenčína ho delí jediný bod. V 13. kole si zmeria sily so Senicou, ktorá v novom ročníku ešte nevyhrala a s dvojbodovým ziskom jej patrí posledná 12. priečka. Na 11. Prešov strácajú Záhoráci šesť bodov. Toto nás nesmie pomýliť. Určite to nebude jednoduchý zápas a musíme naň byť stopercentne pripravení,“ vysvetlil Norbert Hrnčár.

Do sobotného merania síl nebudú môcť zasiahnuť Matúš Macík, Štefan Gerec a Matej Kochan.

Zápas sledujeme naživo!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK