13.9.2019

Preview: V sobotu hráme doma so Sereďou

V sobotu 14. septembra 2019 o 19:00 odohrá Ružomberok domáci zápas ôsmeho kola Fortuna ligy so Sereďou. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Jánom Hasprom.

Minulý víkend bola v najvyššej súťaži reprezentačná prestávka a v utorok odohralo naše A mužstvo tretie kolo Slovnaft Cupu s Martinom. V tomto stretnutí sa tréner okrem hráčov so zdravotnými problémami nemohol spoľahnúť ani na futbalistov povolaných do reprezentačných výberov – Kristiho Qoseho, Alexandra Mojžiša a Tomáša Bobčeka. Prví dvaja menovaní nezasiahli do súbojov Albánska a slovenskej „dvadsaťjednotky“, Tomáš Bobček hral za slovenskú reprezentáciu do devätnásť rokov.

Napriek absencii viacerých futbalistov bol Ružomberok v súboji s lídrom 3. ligy favoritom zápasu. Liptákov poslal v 12. minúte do vedenia Ján Maslo, domáci Martin následne ustál viaceré veľké šance a až do záveru duelu držal nádejný výsledok. V nadstavenom čase striedajúci Peter Ďungel zvýšil na 2:0 pre Ružu a o postupe bolo definitívne rozhodnuté. Bola to veľmi náročná previerka, jeden z najťažších súperov, ktorých sme mohli dostať ako ligové mužstvo. Po inteligentnom hernom prejave sa nám podarilo prejsť do ďalšieho kola. Kládli sme dôraz najmä na kvalitnú defenzívu celého mužstva. V tomto zápase už bolo vidno pokrok našich chlapcov. Je to organizovanejšie, zodpovednejšie z ich strany. Neblúdia po ihrisku ako predtým, takže ten zápas nám veľmi pomohol a dúfam, že ovocie pozbierame už teraz v zápase so Sereďou,“ zhodnotil duel šéf ružomberského realizačného tímu.

Po reprezentačnej prestávke a Slovnaft Cupe opäť prichádza na rad Fortuna liga, kde Ruža potrebuje nutne bodovať. S piatimi bodmi sa nachádza na deviatej priečke, pričom rovnaký počet bodov doteraz získali aj desiate Michalovce a len o bod menej majú predposledná Nitra a posledná Senica. Naopak, na ôsme Pohronie stráca jediný bod. Ružomberčania privítajú v sobotu na svojom štadióne siedmu Sereď, ktorá má o tri body viac. Je to nepríjemný, ťažko čitateľný súper. Aj v poslednej dobe nastali v ich mužstve veľké zmeny, veľká fluktuácia hráčov. Takže uvidíme, s čím prídu do Ružomberka, ale v každom prípade je to mužstvo, ktoré chce hrať futbal a má veľké množstvo veľmi kvalitných futbalistov, čiže musíme sa opäť pripraviť na ťažkú sobotňajšiu zápasovú previerku,“ povedal Ján Haspra.

Do sobotného duelu nebude môcť zasiahnuť dlhodobo zranený stredopoliar Matej Kochan ako aj brankár Matúš Macík, ktorý trénuje už od minulého týždňa. Matúš Macík síce už začal trénovať, ale ešte nie je stopercentne pripravený,“ priblížil tréner aktuálnu situáciu.

Zápas sledujeme naživo!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK