22.1.2023

Príprava: Po návrate z Maďarska nás čakajú posledné dva zápasy

Máme za sebou polovicu zimnej prípravy. O jej priebehu sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Petrom Struhárom.

Ruža zatiaľ odohrala tri z piatich plánovaných prípravných stretnutí. Najskôr doma remizovala s Považskou Bystricou 1:1 a následne odcestovala do Maďarska, kde prehrala s tímom ZTE FC Zalaegerszeg 0:1 a remizovala s klubom Szombathelyi Haladás 2:2. Povedal by som, že vo všetkých troch zápasoch sme mali veľmi dobré polčasy. Bol veľmi dobrý prvý polčas s Považskou Bystricou, druhý polčas so Zalaegerszegom a aj druhý polčas s Haladásom. Škoda, že ten výkon nevieme udržať počas celého zápasu a trápime sa stále v koncovke. Myslím si ale, že príprava prebieha veľmi dobre. Chalani majú veľmi dobrý prístup v tréningovom procese a musím ich za to pochváliť,“ povedal tréner.

V doterajších zápasoch dostali priestor aj viacerí dorastenci. Z mladých hráčov, ktorí doteraz neboli vedení ako súčasť seniorského tímu nastúpili Giuliano Antonio Marek, Matúš Matej a Kevin Švehla. „Som rád, že sa toho dobre zhostili. Každý jeden chalan dostal svoju minutáž. Tým pádom si môžu vyskúšať aj medzinárodnú konfrontáciu, s čím sa asi prvýkrát stretli teraz v Maďarsku a ukázali nám zaujímavé veci do budúcna,“ zhodnotil Peter Struhár.

Po dlhom zranení taktiež začína hrávať aj stredopoliar Samuel Šefčík. V súboji so ZTE FC Zalaegerszeg nastúpil na posledných desať minút a následne odohral prvý polčas s Haladásom. „Nie je ľahké sa po roku dostať do zápasu. Volili sme to tak, aby mal v každom zápase čoraz väčšiu minutáž a aby aj ten strach, ktorý určite má, odbúral každou jednou minútou. Myslím si, že každým zápasom to bude len a len lepšie,“ ozrejmil šéf ružomberského realizačného tímu.

Čoskoro by zápasovú prax mohli naberať aj ďalší dlhodobo zranení futbalisti. „Sme radi, že počas sústredenia sme všetko trénovali na prírodnej tráve a aj zápasy sme odohrali na prírodnej tráve, takže prechod z umelej trávy, kde sme mali ten prvý kondičný blok, bol dobrý. Nik sa nám vážnejšie nezranil. Takže to je veľké pozitívum. Martin Boďa sa pomaly dáva dokopy. Od budúceho týždňa bude viac zapojený v hernom tréningu. Na Kristófa Domonkosa a Mateja Kochana si ešte nejaký ten týždeň počkáme,“ prezradil Peter Struhár.

Na Ružomberok čakajú do začiatku jarnej časti ešte posledné dve prípravné stretnutia s poľskými tímami. V piatok 27. januára o 13:00 si na súperovej pôde zmeria sily s klubom Zaglebie Sosnowiec a v sobotu 4. februára o 14:00 odohrá domácu generálku s MKS Puszcza Niepolomice. Bude to zase trošku odlišnejší štýl ako hrali Maďari, ktorí hrali aj agresívne, ale predvádzali hlavne veľmi dobre technicky vybavený futbal. Teraz budeme čakať skôr silovejší futbal a veľa fyzičnosti s poľskými súpermi. Dúfam, že nás dobre preveria. Budeme chcieť dať väčšiu minutáž chlapcom, ktorí by mali nastúpiť do prvých ligových zápasov, aby si zvykli na väčšie zaťaženie,“ dodal tréner.

Foto: Rudolf Maškurica, Matej Šavol

ZDIEĽAJ ČLÁNOK