7.2.2021

Prvenstvo v e-Fortuna liga Challenge tentokrát patrí Dunajskej Strede

V nedeľu 7. februára 2021 sa odohral druhý ročník turnaja e-Fortuna liga Challenge v hre FIFA 21, na ktorom náš klub zastupoval Adam Brenkus.

Ružomberský futbalista štartoval v C skupine, kde si zmeral sily s Vahanom Bichakhchyanom zo Žiliny a s Jakubom Kadákom z Trenčína. Keďže naša liga nie je v ponuke, hráči si museli vybrať zahraničný klub. Adam Brenkus hral za PSG a jeho prvý súper zo Žiliny stavil na Bayern Mníchov. Vzájomný duel vyšiel lepšie Vahanovi Bichakhchyanovi, ktorý najmä prostredníctvom bezchybného Roberta Lewandowského potrestal všetky zaváhania v defenzíve PSG, viackrát ho v bráne podržal Manuel Neuer a ružomberský zástupca napriek mnohým šanciam prehral 4:6. Po tomto stretnutí nasledoval súboj medzi Bichakhchyanom a Kadákom, v ktorom opäť uspel arménsky futbalista. V tej chvíli už bolo isté, že do semifinále postúpi Vahan Bichakhchyan a Adam Brenkus neobháji minuloročné prvenstvo Dalibora Takáča. V záverečnom súboji C skupiny náš stredopoliar prehral s trenčianskym futbalistom 3:5.

Víťazom podujatia sa stal favorizovaný Sidney Friede z Dunajskej Stredy, ktorý hral turnaj so svojím bývalým tímom Herthou Berlín a v dramatickom finále zdolal Vahana Bichakhchyana 4:3.

TOP 4:

1. Sidney Friede (FC DAC 1904 Dunajská Streda)
2. Vahan Bichakhchyan (MŠK Žilina)
3. Lukáš Kučera (FK Senica)
4. David Hrnčár (FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble)

ZDIEĽAJ ČLÁNOK