8.11.2020

S Jánom Maslom sme sa vrátili k zápasu s Trnavou

Ružomberok v trinástom kole Fortuna ligy doma podľahol Spartaku Trnava 0:1. Po stretnutí predstúpil pred prítomných novinárov ružomberský kapitán Ján Maslo.

Prvý polčas nepriniesol veľa vzruchu pred súperovou bránou. Najväčšiu šancu mali v 9. minúte hostia, keď Ján Vlasko našiel centrom z rohového kopu Kyriakosa Savvidisa a jeho hlavičku zastavilo brvno. V závere úvodného dejstva si Matúš Macík poradil s nebezpečnou hlavičkou, ktorú na jeho bránu vyslal Jude Izuchukwu. Úvodné dejstvo tak ani tentokrát neprinieslo výraznejšie ofenzívne ťaženie Liptákov. Väčšina mužstiev hrá prvý polčas opatrnejšie. Tak isto asi aj my. Mali by sme s tým niečo urobiť, aby sme stále nenaháňali zajaca na koniec,“ zamyslel sa najskúsenejší ružomberský futbalista.

Po štyridsiatich piatich minútach schádzali hráči z trávnika za nerozhodného stavu 0:0. Aké dostali inštrukcie od trénera počas polčasovej prestávky? Aby sme sa viac ukľudnili, aby sme lepšie kombinovali a myslím, že sa to v druhom polčase aj o niečo zlepšilo,“ prezradil Ján Maslo.

Rozhodujúci moment stretnutia prišiel v 63. minúte, kedy sa po rohovom kope Tihomira Kostadinova a následnej hlavičke Mária Mrvu dožadovali domáci futbalisti rohového kopu. Nasledoval však odkop od brány Dobrivoja Rusova a z protiútoku skóroval Bamidele Isa. Majo Mrva hlavičkoval na zadnú žrď. Išlo to do brány, brankár vyrazil na roh. Z môjho pohľadu to jednoznačne vyrazil na roh. Na druhej strane nemôžeme hneď z nakopnutej lopty dostať gól. Takže chyba je na našej strane,“ smutne konštatoval futbalista obliekajúci dres s číslom tri.

V závere sa Liptáci snažili o vyrovnanie, súper sa bránil a vyrážal do veľmi nebezpečných protiútokov a Yan Michael Yao sa dostal do dvoch obrovských šancí. V prvom prípade však trafil žrď a v druhom zbrklou strelou minul bránu. Ružomberská šanca na vyrovnanie preto stále žila a v závere nadstaveného času mohol skórovať Ján Maslo, lenže jeho strelu z vnútra šestnástky pohotovo zneškodnil Dobrivoj Rusov. Peťo Ďungel to výborne potiahol, dal to pod seba. Dobre som vystrelil. Bohužiaľ brankár to chytil, takže škoda,“ opísal Ján Maslo moment, kedy mohol vyrovnať.

Stretnutie sa skončilo prehrou Ružomberka 0:1. Pred reprezentačnou prestávkou má tak naďalej na svojom konte 16 bodov a nachádza sa na siedmej pozícii. Bol to vyrovnaný zápas na ťažkom teréne, zle sa kombinovalo, málo šancí. Siahali sme po bode, no bohužiaľ nemáme nič. Cez reprezentačnú prestávku sa musíme dať dokopy a opäť naštartovať novú sériu,“ povedal na záver ružomberský kapitán. Liptáci najbližšie zabojujú o ligové body v sobotu 21. novembra 2020 o 14:00 vo vonkajšom súboji so Sereďou.