21.1.2017

SR “18“ s našimi hráčmi obsadila v Petrohrade piatu priečku

Štvorica futbalistov Mário Mrva, Jakub Kudlička, Matej Madleňák a Rastislav Kružliak zastupovala od 9. do 21. januára náš klub v reprezentačnom tíme SR “18“ na turnaji Memoriál Valentina Granatkina v Petrohrade.

Mladí Slováci v úvodných súbojoch v skupinovej časti herne prevyšovali rovesníkov z Kazachstanu aj Litvy, no zápasy sa skončili bezgólovými remízami. Vytúžený trojbodový zápis prišiel v poslednom stretnutí skupinovej časti, keď zdolali Azerbajdžan 1:0 a postúpili do štvrťfinále.

V dramatickom štvrťfinálovom súboji čelili domácemu Petrohradu. Pekný zápas s množstvom šancí na oboch stranách sa skončil po riadnej hracej dobe 1:1 a v následnej penaltovej lotérii futbalisti spod Tatier podľahli svojmu súperovi 2:3.

Po tomto výsledku čakali Slovákov dva zápasy o umiestnenie. V stretnutí o 5. - 8. miesto zdolali Bulharsko 3:1 a posledný gól duelu zaznamenal z bieleho bodu náš útočník Rastislav Kružliak. V následnom stretnutí o konečnú piatku priečku SR “18“ zdolala Lotyšsko 2:0.

Slovenská futbalová reprezentácia do osemnásť rokov tak obsadila spomedzi šestnástich účastníkov turnaja z Európy a Ázie piate miesto.

Zápasy SR “18“ v skupine:

Slovensko “18“ - Kazachstan “18“ 0:0

Mário Mrva odohral prvý polčas, Matej Madleňák hral od 46. a Jakub Kudlička s Rastislavom Kružliakom od 80. minúty.

Slovensko “18“ - Litva “18“ 0:0

Jakub Kudlička odohral celé stretnutie a bol vyhlásený za slovenského hráča zápasu, Matej Madleňák odohral celé stretnutie, Rastislav Kružliak hral do 61. minúty a Mário Mrva nezasiahol do zápasu.

Azerbajdžan “18“ - Slovensko “18“ 0:1 (0:0)
Gól: 86. Vician

Mário Mrva odohral celý zápas, Rastislav Kružliak hral do 57. a Jakub Kudlička do 77. minúty, Matej Madleňák hral od 46. minúty.

Štvrťfinále:

Petrohrad “18“ - Slovensko “18“ 1:1 (1:0) na 11m 3:2
Góly:
35. Vartaňan – 65. Sluka

Jakub Kudlička odohral prvý polčas, Rastislav Kružliak hral do 75. minúty, Mário Mrva s Matejom Madleňákom nezasiahli do stretnutia.

Zápas o 5. - 8. miesto:

Slovensko “18“ - Bulharsko “18“ 3:1 (2:1)
Góly:
11. Rymarenko, 19. Vician, 53. R. KRUŽLIAK – 18. Minčev

Matej Madleňák odohral celý zápas, Mário Mrva odohral prvý polčas a Jakub Kudlička s Rastislavom Kružliakom prišli do hry v 46. minúte.

Zápas o 5. miesto:

Lotyšsko “18“ - Slovensko “18“ 0:2 (0:1)
Góly:
15. a 86. Boženík

Jakub Kudlička odohral celý zápas, Mário Mrva hral do 88. minúty, Rastislav Kružliak prišiel do hry v 71. a Matej Madleňák v 76. minúte.