31.5.2019

SR “15“ aj s našimi hráčmi skončila druhá na turnaji vo Fínsku

Slovenská futbalová reprezentácia do pätnásť rokov sa tento týždeň zúčastnila na Turnaji štyroch krajín vo Fínsku. Reprezentačný výber, ktorého súčasťou boli aj Pavol Nemček, Michal Záhradník a Viktor Úradník, si zmeral sily s rovesníkmi z Maďarska, domáceho Fínska a Poľska.

V prvom stretnutí s Maďarskom predviedli futbalisti spod Tatier úspešný obrat skóre a vyhrali 2:1. Viktor Úradník, Pavol Nemček aj Michal Záhradník odohrali celý zápas.

Mladí Slováci zvládli aj následný duel s domácim Fínskom, keď po slušnom výkone vyhrali 1:0 a pri troche šťastia mohli zvíťaziť aj výraznejším rozdielom. Michal Záhradník odohral prvý polčas. Viktor Úradník prišiel do hry v 57. a Pavol Nemček v 76. minúte.

Po dvoch víťazstvách prišiel na rad súboj o prvé miesto s rovesníkmi z Poľska. Toto stretnutie už nášmu výberu nevyšlo tak, ako tie predchádzajúce. Prehrali 1:2 a obsadili konečné druhé miesto. Pavol Nemček hral do 56. minúty, kedy ho vystriedal Viktor Úradník.