17.7.2016

Šimon Kupec: „Sústredím sa na to, aby som hral čo najlepšie“

V prvom kole Fortuna ligy 2016/17 Ružomberok na domácom trávniku zvíťazil nad Tatranom Prešov 1:0. Po stretnutí ako prvý predstúpil pred novinárov obranca Šimon Kupec.

V zápase videli diváci množstvo šancí, pričom väčšina z nich bola na strane Liptákov, ktorí sa napokon zaslúžene tešili z víťazstva 1:0, keď jediný gól stretnutia zaznamenal v 47. minúte Martin Chrien. Pre strelca gólu išlo o premiéru v oranžovom drese, tú si v sobotu odkrútil aj Šimon Kupec. Som veľmi rád, že sme vyhrali, aj keď to bolo dosť vydreté víťazstvo a určite sa nerodilo ľahko, ale som veľmi šťastný, že sme vyhrali. Myslím si, že môžeme byť spokojní,“ zhodnotil zápas mladý obranca.

Šimon Kupec má pod Čebraťom viacerých spoluhráčov v minulosti hrajúcich v Banskej Bystrici. Pred sezónou prišli do Ružomberka Martin Chrien a Jozef Menich, už od minulého ročníka tu pôsobí Michal Faško. Určite som rád, že sú tu aj chlapci z Bystrice, či už Maťo alebo tu už bol Mišo Faško, alebo Jožo Menich. Myslím si, že celkom si rozumieme a hádam to vidno aj na ihrisku,“ povedal futbalista obliekajúci dres s číslom štrnásť, ktorý zažil štarty v najvyššej súťaži za Banskú Bystricu a Zlaté Moravce: Čo bolo bolo a momentálne som v Ružomberku. Sústredím sa na to, aby som hral čo najlepšie a pomohol.“

Ako hodnotí perspektívny defenzívny hráč svoj vlastný výkon v súboji s Tatranom Prešov? Spokojnosť je určite lepšia s prvým polčasom. Druhý polčas sme trochu prestali hrať a súper nás trošku zatlačil, ale myslím si, že to bol celkom pekný zápas,“ spomenul si na stretnutie dvadsaťročný futbalista.

Liptáci predviedli v sobotnom zápase viaceré nádejné krídelné akcie, po ktorých mohli zveľadiť svoj náskok. Veľa to aj nacvičujeme na tréningoch. Tréner to vyslovene chce a snažíme sa to preniesť aj do zápasu,“ prezradil Šimon Kupec.