22.5.2022

Štefan Gerec: „Dúfam, že to nie je poslednýkrát“

Ružomberok sa v sobotu rozlúčil s aktuálnym ročníkom Fortuna ligy domácou výhrou so Sereďou 3:1. Po stretnutí sme sa rozprávali so Štefanom Gerecom, ktorý sa na víťazstve podieľal dvomi gólmi.

Mužstvo spod Čebraťa malo výborný vstup do stretnutia, keď v rozmedzí 6. a 10. minúty dvakrát skóroval Štefan Gerec. Hostia sa následne otriasli, začali hroziť. Svoju snahu pretavili do pokutového kopu a z neho skóroval Andrej Fábry. Posledné slovo v prvom polčase však mali Liptáci, keď strelu Jakuba Luku usmernil do siete Martin Regáli. „Povedali sme si, že chceme na nich vybehnúť ako minulý zápas a myslím, že sa nám to aj podarilo. Dali sme dva rýchle góly. Potom sme možno aj trochu vypustili, ale už sme si to ustrážili,“ povedal ružomberský útočník.

Krátko po zmene strán videl Edin Osmanović červenú kartu za faul na Kristófa Domonkosa. Sereď dohrávala v početnej nevýhode. Ružomberčania strážili dvojgólový náskok a v závere ho ešte mohli zveľadiť striedajúci mladí hráči Viktor Úradník s Adriánom Macejkom, lenže pri ich strelách úspešne zasiahol súperov gólman Martin Chudý, ktorý im nedovolil tešiť sa z prvých presných zásahov vo Fortuna lige. Už sme si to ukontrolovali. Súper nemal dáke veľké šance, takže spokojnosť,“ vyjadril sa k druhému polčasu Štefan Gerec.

Ruža zvíťazila 3:1 a po záverečnom hvizde mohli naplno vypuknúť oslavy druhého miesta v lige. Pre klub ide celkovo o šiestu medailovú pozíciu v najvyššej súťaži, keď k jednému zlatu a štyrom bronzom pridal aj premiérové striebro. Medaily hráčom odovzdali futbalové legendy Antonín Panenka, Karol Dobiaš a Jozef Chovanec. Následne hráči a členovia realizačného tímu oslavovali na hracej ploche spolu s fanúšikmi. Je to tu nevídané. Prvýkrát sme získali striebro. Som rád, že som to mohol zažiť v Ružomberku. Dúfam, že to nie je poslednýkrát,“ spokojne konštatoval futbalista obliekajúci dres s číslom pätnásť.

Hráčov teraz čaká voľno a opäť sa zídu na začiatku druhého júnového týždňa. Aké má plány ofenzívny futbalista na najbližšie obdobie? Hlavne si oddýchnuť po náročnej sezóne. Potom znova začať pracovať a čo najlepšie sa pripraviť na Európsku konferenčnú ligu,“ dodal na záver Štefan Gerec.