3.12.2018

Štefan Gerec nakopol tím k víťazstvu

Na výhre nad Spartakom Trnava 3:1 v poslednom domácom zápase jesennej časti Fortuna ligy mal výrazný podiel útočník Štefan Gerec, ktorý otvoril skóre a prihral na gól Tihomira Kostadinova.

Ruža sa ujala vedenia v 11. minúte, kedy Štefan Gerec využil prihrávku Erika Daniela. Počas zvyšku prvého dejstva mali loptu častejšie na svojich kopačkách hostia, ale Liptáci boli pozorní. Snažili sme sa na nich vybehnúť. Myslím si, že nám aj dosť pomohol prvý gól. Vedeli sme, že Trnava má v nohách veľa zápasov a chceli sme to využiť tým, že budeme veľa napádať. Myslím si, že nám to aj vychádzalo,“ opísal úvodné dejstvo futbalista obliekajúci dres s číslom pätnásť.

Osem minút po zmene strán premenil po faule na Erika Daniela pokutový kop Filip Twardzik a v 79. minúte po prihrávke Štefana Gereca zvýšil Tihomir Kostadinov ružomberský náskok na rozdiel troch gólov. V závere ešte za hostí skóroval Kubilay Yilmaz, no na výhre to už nič nezmenilo. Čo prizvukovali tréneri hráčom pred druhým dejstvom? „Pokyny boli také, aby sme nepoľavili. Aby sme sa pokúsili čo najskôr pridať ten ďalší gól, aby sme sa ukľudnili a aby sme to v kľude dohrali,“ prezradil Štefan Gerec.

Práve Štefan Gerec nakopol Ružu úvodným gólom k víťazstvu. Bol to pre neho navyše prvý presný zásah v aktuálnom ročníku Fortuna ligy. „Veľmi ma to teší, keďže som mal dosť šancí a stále mi to tam nepadalo. Dnes mi to tam konečne padlo, tak som za to veľmi rád,“ povedal ružomberský útočník, pričom ale nezabúdal na to, že ešte dôležitejší ako zápis do streleckej listiny je trojbodový zisk: Myslím si, že sme tie tri body potrebovali, keďže sa na nás doťahujú ďalšie tímy a určite chceme byť v prvej šestke.“