25.6.2020

Štefan Gerec sa gólmi v závere postaral o postupovú definitívu

Na víťazstve Ružomberka v domácej odvete semifinále Slovnaft Cupu nad Dunajskou Stredou 3:0 sa veľkou mierou podieľal útočník Štefan Gerec, ktorý v závere stretnutia dvakrát skóroval, čím definitívne poistil ružomberský postup do finále.

Úvodný semifinálový duel sa na Žitnom ostrove skončil remízou 1:1, čo bol pri pohárovej matematike pre Liptákov veľmi dobrý výsledok pred odvetou. Hostia potrebovali skórovať a najmä v prvom polčase robili všetko preto, aby čo najskôr dosiahli vytúžený gól. To sa im však napriek ofenzívnej snahe nedarilo. Naopak, v 21. minúte sa po priamom kope najlepšie zorientoval v šestnástke Matej Madleňák a hlavou poslal Ružu do vedenia 1:0. Štefan Gerec tieto momenty ešte sledoval ako náhradník, keďže prišiel do hry od začiatku druhého polčasu. Do zápasu sme išli s tým, že ich chceme rozbehať, keďže Dunajská Streda mala v nohách veľa zápasov. Myslím si, že stopéri už kondične na tom neboli tak dobre,“ povedal ružomberský útočník.

Po zmene strán boli Liptáci vpredu podstatne nebezpečnejší. Do dvoch veľkých šancí sa dostal Martin Regáli, pričom v prvom prípade mu gólové plány zmaril brankár Martin Jedlička a následne aj pohotová obrana. Pri druhej šanci strelou spoza obrancu rozvlnil sieť len z vonkajšej strany. Po dobrej práci Štefana Gereca a následnej peknej prihrávke Dalibora Takáča mohol pridať druhý presný zásah v stretnutí aj Matej Madleňák, lenže vo veľkej príležitosti tesne minul vzdialenejšiu žrď. V závere to zobral na seba Štefan Gerec a dvomi gólmi spečatil triumf Liptákov 3:0, ako aj postup do finále. Bolo to pre nás na brejky ako vyšité. Som rád, že nám vychádzali, aj keď pri toľkých šanciach sme mohli zvíťaziť aj vyšším rozdielom,“ zamyslel sa hráč obliekajúci dres s číslom 15.

Ofenzívny futbalista sa v stredu prvýkrát zapísal do streleckej listiny v 80. minúte, kedy presne mierenou strelou k žrdi prekonal brankára Martina Jedličku. Som rád, že mi to tam konečne padlo. Obstrelil som obrancu, brankár asi nevidel tú strelu,“ spomenul si Štefan Gerec na svoj prvý stredajší gól. O osem minút neskôr dal výsledku definitívnu podobu, keď zužitkoval prihrávku od Lukáša Kojnoka, nezaváhal pred brankárom a skóroval.

Po výhre nastala pod Čebraťom veľká radosť. Ružomberok sa štvrtýkrát v klubovej histórii prebojovala do finále Pohára. V boji o celkové prvenstvo si, podobne ako pred dvomi rokmi, zmeria sily so Slovanom Bratislava. Stretnutie sa odohrá v stredu 8. júla 2020 na Tehelnom poli. Klub z hlavného mesta tak bude hrať finále na svojom štadióne. Liptáci sa na jeho pôde v aktuálnom ročníku Fortuna ligy predstavili dvakrát a v oboch prípadoch siahali na bod, lenže vždy im pokazil radosť inkasovaný gól v závere. Slovan je favoritom aj teraz, no ideálnou odpoveďou na dve smolné prehry 0:1 by bolo víťazstvo vo finále. Chceme im oplatiť tie dve prehry v závere, tak dúfam, že tentokrát už vyhráme,“ povedal 27-ročný útočník.