14.4.2019

Štefan Gerec: „Som rád, že mi to začína padať“

Po sobotnom stretnutí štvrtého kola nadstavbovej časti Fortuna ligy, v ktorom Ružomberok vyhral nad Michalovcami 1:0, sa s nami podelil o svoje pocity autor víťazného gólu Štefan Gerec.

Momentálne štvrtý Ružomberok privítal na svojom trávniku piate Michalovce. Pred stretnutím obidva tímy delilo šesť bodov a tak si Ruža mohla v prípade plného bodového zisku výraznejšie upevniť pozíciu. „Dá sa povedať, že to bol šesťbodový zápas. Sme radi, že sme ho zvládli,“ zamyslel sa futbalista obliekajúci dres s číslom pätnásť.

Prvú šancu si hneď na začiatku vypracovali hostia, keď Peter Kolesár v dobrej pozícii minul bránu a ružomberský gólman sa zapotil aj pri šanci Zakharkiva. Z domácich hráčov hrozil najmä Mustedanagić, keď v 33. minúte napálil do brvna a v závere prvého polčasu zblízka prestrelil bránu.Myslím si, že v prvom polčase boli šance na oboch stranách. Michalovce hrajú výborný kombinačný futbal a v prvom polčase nás podržal aj brankár. V druhom polčase nebolo až tak veľa šancí. Som rád, že sme premenili aspoň tú jednu a zvíťazili sme,“ spomenul si na priebeh stretnutia Štefan Gerec.

Hráči schádzali z trávnika po úvodnom dejstve za bezgólového stavu. Čo si povedali cez polčasovú prestávku? Prvý polčas to nebolo z našej strany až také dobré ako sme si povedali. Cez prestávku sme si povedali aby sme trochu pridali, zvýšili aktivitu a myslím si, že nám to aj vychádzalo,“ prezradil útočník tímu spod Čebraťa.

Ihneď po zmene strán mal šancu na skórovanie Dalibor Takáč, no Matúš Kira vytiahol úspešný zákrok. V 74. minúte gólman Michaloviec vyrazil strelu Petra Gal Andrezlyho na rohový kop. Po dvoch minútach našiel Tihomir Kostadinov v šestnástke Štefana Gereca. Ofenzívny futbalista síce netrafil loptu podľa svojich predstáv, no aj tak ju nohou usmernil do siete a rozhodol o výhre 1:0 „Trochu to tam skočilo a netrafil som to tak, ako som chcel. Možno je to aj lepšie, že som trafil zle a oklamal som brankára,“ spomenul si na rozhodujúci moment autor víťazného gólu.

V závere ešte mohli zvýšiť skóre Viktor Jedinák a Zinedin Mustedanagić. Ich príležitosti síce zostali nevyužité, no nič to už nezmenilo na trojbodovom zápise Liptákov. Ružomberok v posledných dvoch kolách vyhral zhodne 1:0 a v oboch prípadoch sa o gól postaral Štefan Gerec. Som rád, že mi to tam začína padať. Dúfam, že aj naďalej v ďalších zápasoch strelím nejaký ten gól,“ potešil sa 26-ročný futbalista.

Ruža na jar ešte neprehrala a najbližšie sa predstaví na pôde Slovana Bratislava. V tabuľke neohrozene prvý klub z hlavného mesta prežíva výbornú sezónu a na nedávno otvorenom Tehelnom poli nás rozhodne nečaká nič ľahké.Samozrejme, že Slovan je na prvom mieste, takže má kvalitu a my tam pôjdeme uhrať nejaké tie body,“ s rešpektom voči súperovi, no zároveň aj s odhodlaním, povedal Štefan Gerec.