11.10.2020

Tihomir Kostadinov nastúpil za Severné Macedónsko v základe

V nedeľu 11. októbra 2020 odohralo Severné Macedónsko v Taline zápas Ligy národov s domácim Estónskom. V základnej zostave reprezentačného výberu z Balkánu nastúpil aj náš stredopoliar Tihomir Kostadinov a hral do 76. minúty.

Hostia išli do vedenia už v 3. minúte, kedy si Kuusk po nedorozumení s brankárom strelil vlastný gól – 0:1. Následne mali obidva tímy viaceré príležitosti. Tihomir Kostadinov preveril gólmana Heina v 23. minúte, ten si ale poradil s jeho zakončením. Za domácich odohral celý duel bývalý ružomberský futbalista Arthur Pikk. Jeho chvíľa prišla v 33. minúte, kedy našiel centrom Sappinena a ten vyrovnal na 1:1.

Šestnásť minút po zmene strán dal Sappinen svoj druhý gól v stretnutí – 2:1. V 66. minúte mohli hostia strelou z bieleho bodu potrestať ruku Baranova v šestnástke, lenže Trajkovski napálil loptu do brvna. Po necelých desiatich minútach získalo pokutový kop Estónsko a Liivak sa nemýlil – 3:1. Severné Macedónsko však nezložilo zbrane. V 80. minúte skóroval Pandev a dve minúty pred koncom riadnej hracej doby vyrovnal Zajkov na konečných 3:3. Viac informácií o zápase nájdete TU.

Počas prebiehajúcej reprezentačnej prestávky čaká Severné Macedónsko ešte jedno stretnutie v Lige národov, keď si v stredu 14. októbra 2020 o 20:45 v Skopje zmeria sily s Gruzínskom.