8.9.2021

Tihomir Kostadinov odohral celý kvalifikačný duel s Rumunskom

V stredu 8. septembra 2021 odohralo Severné Macedónsko v Skopje domáci kvalifikačný zápas s Rumunskom. V základnej zostave opäť nastúpil aj náš stredopoliar Tihomir Kostadinov.

Ružomberský zástupca Tihomir Kostadinov bol v úvodných minútach aktívny a po tvrdom súboji z 12. minúty potreboval ošetrenie. Po dvoch minútach predviedol Chrulinov akrobatické zakončenie, no rumunský gólman Nita bol na mieste. V 22. minúte na opačnej strane ihriska nebezpečne vystrelil Sorescu a Dimitrievski vyrazil jeho strelu na rohový kop. Po dvanástich minútach Nita chytil zakončenie Elmasa. Bodku za prvým polčasom dala Bardiho strela smerujúca nad rumunskú svätyňu.

V 51. minúte Elmas vystrelil z mierneho uhla, Nita vyrazil strelu nohou dopredu a ten istý futbalista sa dostal aj k dorážke, ktorá už ale nesmerovala medzi žrde. O sedem minút neskôr mali obidva tímy možnosť nakloniť misky váh na svoju stranu. Najskôr domáci gólman chytil pokus hostí a následne Nita vyrazil Bardiho strelu. V 71. minúte dostal Kostadinov žltú kartu za faul. Nasledoval priamy kop Rumunska a Marinove zakončenie zo štandardnej situácie vyrazil Dimitrievski. Po dvoch minútach to opäť skúšal Bardi, lenže aj toto zakončenie hráča Severného Macedónska nepustil Nita za svoj chrbát.

Ďalší priebeh už nepriniesol väčšiu šancu na jednej či druhej strane a duel sa skončil remízou 0:0. Tihomir Kostadinov odohral celé stretnutie a zasiahol tak do všetkých troch septembrových kvalifikačných duelov. V nich si Severné Macedónsko pripísalo tri body za remízy s Arménskom, Islandom a Rumunskom. So ziskom deviatich bodov im po šiestich kolách patrí v Skupine J priebežná štvrtá priečka.