29.4.2019

Tihomir Kostadinov: „Dôležité je získať tri body“

V nedeľu 28. apríla 2019 odohral Ružomberok domáci zápas šiesteho kola nadstavbovej časti Fortuna ligy so Sereďou, v ktorom zvíťazil 1:0. O rozhodujúci gól sa postaral stredopoliar Tihomir Kostadinov

Prvý polčas bol v znamení ružomberského obliehania veľkého vápna. Napriek enormnej snahe sa Liptákom nedarilo dostať do veľa vyložených šancí. „Vedeli sme, že oni budú kompaktní, budú hrať v bloku, tak sme sa snažili rýchlo kombinovať, vytvoriť šance, dať čo najviac gólov a v prvom polčase nám to tam padlo len raz,“ povedal futbalista obliekajúci dres s číslom dvadsať.

Po štvrťhodine hry Kristi Qose preveril brankára Pavla Penksu peknou strelou. O štyri minúty neskôr sa už domáci hráči tešili z gólu, keď otvoril skóre Tihomir Kostadinov. Bola to dobrá akcia. Pracujeme na rýchlych brejkoch. Získali sme loptu v strede poľa. Dostal som krásnu prihrávku od Zizua, zvládol som súboj jeden na jedného a trafil som to,“ spomenul si na rozhodujúci moment stretnutia autor víťazného gólu.

Po zmene strán už bol súper aktívnejší a vypracoval si viaceré sľubné šance na vyrovnanie, ktoré však nevyužil. Na druhej strane Liptáci pohrozili hlavne dvomi nebezpečnými hlavičkami Jána Masla po štandardných situáciách.Druhý polčas vybehli, zmenili rozostavenie. My sme hrali druhý polčas zle, stratili sme veľa lôpt, ale toto sú ťažké zápasy. Dôležité je získať tri body a aby sme pokračovali, aby sme boli tretí,“ povedal Tihomir Kostadinov.

Ruža doviedla zápas do víťazného konca a po výhre 1:0 sa so ziskom 47 bodov naďalej nachádza na štvrtej pozícii, no na tretiu Žilinu stráca už len jediný bod. Strácame na nich bod a urobíme všetko preto, aby sme ich predbehli,“ odhodlane skonštatoval macedónsky stredopoliar.

Na úspešnú naháňačku so Šošonmi je ale potrebné naďalej bodovať. Najbližšie čaká tím spod Čebraťa domáci súboj so Slovanom Bratislava. Slovan je najlepšie mužstvo na Slovensku, ale oni už vyhrali titul. Je jasné, že sem neprídu s tým, že chcú prehrať. Prídu sem vyhrať, ale je na nás, aby sme pracovali a získali tri body,“ zamyslel sa Tihomir Kostadinov a dodal: Keď naposledy vyhrala Dunajská Streda, tak nie sú neporaziteľní.“