28.2.2021

Tihomir Kostadinov: „Nie je to v našich rukách, ale stále hráme o body“

Ružomberok v predposlednom kole základnej časti Fortuna ligy podľahol na svojom štadióne Senici 2:3. Po stretnutí predstúpil pred prítomných novinárov stredopoliar Tihomir Kostadinov, ktorý strelil prvý gól Liptákov a mal podiel aj na druhom presnom zásahu, keď sa jeho lopta odrazila od nohy obrancu pred Martina Regáliho.

Ruža v stretnutí dvakrát strelila kontaktný gól, no vyrovnať sa jej nepodarilo. Od 75. minúty navyše hrala bez vylúčeného Martina Regáliho, ktorý len krátko predtým skóroval. „Škoda, bol to podľa mňa šesťbodový zápas. Rozdiel medzi nami a Senicou nie je veľký. Snažili sme sa aby sme vyhrali a postúpili do prvej šestky. Zápas nám bohužiaľ nevyšiel. Dostali sme lacné góly. Prehrávali sme 0:2. Na konci prvého polčasu sme dali gól na 1:2. V druhom polčase sme sa tiež snažili. Mali sme nejaké šance. Potom sme zase dostali gól. Znížili sme na 2:3. Potom prišla červená karta. Mali sme ešte nejaké náznaky. Škoda takého zápasu. Aj remíza by nám pomohla,“ zhrnul ružomberský stredopoliar.

Mužstvo spod Čebraťa si v úvode stretnutia vypracovalo viaceré šance na skórovanie. Tie však zostali nevyužité a efektívny súper za ne Ružomberčanov trestal presnými zásahmi Martina Košťála, Borisa Turčáka a Juraja Pirosku. Je to tak. Futbal je taký. Vyhrá ten, kto využije svoje šance. My sme využili menej šancí ako oni. Oni nám dali gól prakticky z každého svojho nebezpečného útoku. Okrem gólov mali ešte jednu tutovku,“ povedal Tihomir Kostadinov.

Duel sa pre Liptákov vyvíjal nepriaznivo a pri ofenzívnej snahe domáceho celku viackrát nechýbala viditeľná nervozita.Musíme si povedať, že sme veľmi mladé mužstvo. Veľa hráčov hrá v tejto sezóne prvýkrát prvú ligu. Nie je to jednoduché ani pre tých chlapcov. Musíme sa z toho poučiť, hrať aj takéto zápasy, keď sme pod tlakom a musíme vyhrať. Takto sa môžeme ako mužstvo posunúť ďalej,“ zamyslel sa futbalista obliekajúci dres s číslom dvadsať.

Ruža po prehre so Senicou klesla v ligovej tabuľke na siedmu pozíciu, keď ju o dva body predbehol Trenčín. Navyše dnes sa ešte odohrá zápas medzi Sereďou a Slovanom, pričom Sereď má len o bod menej ako Ružomberok. V základnej časti čaká na tím z centra dolného Liptova posledný duel v Žiline a účasť v prvej šestke sa mu po sobotnej prehre výrazne vzdialila. Už to nie je v našich rukách, ale stále hráme o body. Ideme do Žiliny. Ideme sa pobiť o tri body, o dobrý výsledok. Nemáme čo plakať a dávať hlavy dole. Život ide ďalej a musíme pokračovať,“ dodal Tihomir Kostadinov.