25.3.2021

Timotej Múdry sa asistenciou podieľal na výhre SR “21“

Slovenská futbalová reprezentácia do dvadsaťjeden rokov vstúpila do turnaja Antalya Cup víťazstvom nad o dva roky starším výberom Uzbekistanu 2:0.

Po bezgólovom prvom polčase prišiel po zmene strán do hry ružomberský stredopoliar Timotej Múdry s kapitánskou páskou na ramene. V 56. minúte skóroval hlavou po rohovom kope Matej Trusa. Desať minút pred koncom riadnej hracej doby prihral Timotej Múdry do behu Adamovi Goljanovi, ktorý s loptou vošiel do šestnástky a prudkou strelou pod brvno uzavrel skóre stretnutia na konečných 2:0 pre slovenskú „dvadsaťjednotku“.

Vedeli sme, že to nebude ľahké a bol to úvodný zápas tejto partie. Snažili sme sa sústrediť na našu hru a myslím si, že to, čo sme si ukázali v tréningu, sa nám aj podarilo plniť. Podľa mňa to bol dobrý duel. To, že som mal kapitánsku pásku bola pre mňa veľká pocta, ale na ihrisku sme si všetci rovní,“ zhodnotil duel pre stránku SFZ náš zástupca Timotej Múdry.

Najbližší zápas na turnaji Antalya Cup odohrajú mladí futbalisti spod Tatier v sobotu 27. marca 2021 o 15:00 SEČ s rovesníkmi zo Severného Macedónska.

Uzbekistan “23“ - Slovensko “21“ 0:2 (0:0)

Góly: 56. Trusa, 80. Goljan

Žltá karta: 22. Gono

Slovensko “21“: Chudý – Kováčik, Tumma, Nemčík, Vojtko – Gono, Pokorný, Bernát – Kaprálik, Trusa, Iľko

2. polčas: Chudý – Kováčik (65. Suľa), Malý, Pišoja, Barbora – Nebyla, MÚDRY, Potoma – Kaprálik (65. Kmeť), Trusa (65. Gerebenits), Goljan

Zdroj: futbalsfz.sk