14.10.2019

Tomáš Bobček hral za SR “19“, v prvom zápase skóroval

Slovenská futbalová reprezentácia do devätnásť rokov odohrala v dňoch od 9. do 14. októbra dve prípravné stretnutia s Bosnou a Hercegovinou a jedno s Anglickom. Súčasťou výberu pripravujúceho sa na novembrovú kvalifikáciu bol aj ružomberský útočník Tomáš Bobček.

Slovensko v prvom stretnutí podľahlo svojmu súperovi 1:2, no náš zástupca Tomáš Bobček zanechal výborný dojem, keď prišiel do hry v 83. minúte a v závere duelu strelil kontaktný gól. Na vyrovnanie už žiaľ zostalo slovenskej „devätnástke“ málo času.

V druhom vzájomnom stretnutí poslal v 31. minúte do vedenia našu reprezentáciu Filip Lichý zo Slovana Bratislava. Krátko po zmene strán mohol pridať svoj ďalší gól v reprezentačnom drese ružomberský útočník Tomáš Bobček, ktorý odohral celé stretnutie, lenže jeho strelu zneškodnil brankár. Po chvíli si však napravil chuť, keď našiel prihrávkou Samuela Lavrinčíka zo Slovana Bratislava a ten zvýšil na 2:0. V 84. minúte sa presadili aj hostia, ale Slováci si už v ďalšom priebehu postrážili výhru 2:1.

V treťom súboji slovenská „devätnástka“ prehrala s anglickým výberom do osemnásť rokov 0:1. Tomáš Bobček odohral celé stretnutie a mal niekoľko šancí na skórovanie. Po polhodine hry tiesnený brankárom hlavičkoval do brvna, v druhom dejstve najskôr poslal zaujímavý pokus tesne vedľa a jeho prudkú strelu z nadstaveného času vyrazil brankár. Obidve mužstvá boli dohodnuté, že bez ohľadu na výsledok zápasu sa budú po jeho skončení kopať pokutové kopy, na ktoré vyhralo Slovensko 3:1.