27.4.2017

Tomáš Ďubek: „Počítať budeme na konci ligy“

V stredu odohral Ružomberok domáci zápas 29. kola Fortuna ligy s Michalovcami, v ktorom zvíťazil 3:1. Ako prvý z domácich hráčov predstúpil pred novinárov Tomáš Ďubek.

Hostia od úvodu dokazovali, že Liptákom nedajú nič zadarmo. Svedčila o tom aj strela Filipa Serečina z osemnástej minúty, kedy musel zasahovať Matúš Macík. Ruža však postupom času ovládla hru. Peter Gal Andrezly poslal Michala Faška do veľkej šance, no ten nastrelil gólmana hostí a strela Jakuba Mareša spoza veľkého vápna opečiatkovala brvno len z vonkajšej strany. V 32. minúte sa už ale český útočník po prihrávke Petra Masla nemýlil a skóroval. Prvý gól nás ukľudnil a prišiel aj ten druhý. Potom sa nám už hralo ľahšie. Vidíte, že Michalovce sú futbalové, ale my sme to vedeli, že oni tú kombináciu majú. Ako vravím, ťažký zápas a tri body sú pre nás veľmi dôležité,“ zhodnotil Tomáš Ďubek.

Päť minút po góle Jakuba Mareša sa Ružomberčania postarali o výstavný kúsok. Erik Daniel bol faulovaný pred šestnástkou. Priamy kop zahrával Tomáš Ďubek, ktorý zvolil krátku prihrávku na Michala Faška, ten mu loptu vrátil a skúsený stredopoliar vypálil na bránu. Tvrdá strela sa ešte šuchla o hlavu v múre stojaceho Dominika Kružliaka, narazila do brvna a skončila v sieti. Hoci bol gól pripísaný Tomášovi Ďubekovi, muž s kapitánskou páskou na ramene označil za úspešného strelca mladého obrancu. Bol som z uhla, ale povedal som Mišovi, nech sa tam postaví, že si s ním narazím loptu. Ešte som trafil Domina do hlavy a on dal gól, takže mám len asistenciu,“ konštatoval hráč obliekajúci dres s číslom dvadsaťšesť.

Skúsený stredopoliar naposledy skóroval ešte v jesennej časti. Nedal som gól dávno, ale hádam pomáham mužstvu inak a nech dávajú góly iní. Samozrejme, koho by nepotešil, ale úlohy sú rozdelené a ja som rád, že teraz to ide Kubovi. Dúfam, že v tom bude pokračovať,“ pochválil Tomáš Ďubek spoluhráča Jakuba Mareša.

Po zmene strán pridal spomínaný Jakub Mareš gól na 3:0. V 81. minúte však Filip Serečin znížil na 3:1. Na výsledku sa síce už nič nezmenilo, no Michalovce cítili šancu na zdramatizovanie duelu a nevzdávali sa. Tomáš Ďubek sledoval tieto momenty z lavičky. Veril som chlapcom, že nepríde dráma a to sa aj potvrdilo,“ povedal 30-ročný futbalista.

Ruža si v nahustenej tabuľke, kde o konečné tretie miesto súperí až päť tímov, pripísala ďalšie dôležité body. Liptáci však plný bodový zisk v tomto stretnutí nevnímajú nijako špeciálne. Víťazstvo znamená tri body a to je asi tak všetko. Počítať budeme na konci ligy,“ vyjadril sa Tomáš Ďubek a pokračoval: „Ďalší zápas ideme do Senice a budeme tam chcieť bodovať. Pozeráme sa na seba. Bodík k bodíku a keď budeme takto hore, ako sme teraz, tak si myslím, že Európa bude, ale ešte je pred nami veľa kôl a nebavíme sa o tom.“