17.4.2016

Tomáš Ďubek: „Výsledok sme si predstavovali inak“

V 27. kole Fortuna ligy Ruža doma podľahla Žiline 0:2. Stretnutie zhodnotil ružomberský stredopoliar Tomáš Ďubek.

V prvom polčase Ruža dvakrát inkasovala a počas celého stretnutia ani raz neskórovala. Kde videli Liptáci bezprostredne po zápase príčinu neúspechu? Keby sme vedeli kde bol problém, tak by sme to hneď zmenili, ale chýbal nám jeden krok, jedna presná finálna prihrávka. Miloš ide sám na bránu, šmykne sa, čo sa predtým nestávalo. Inokedy to ukladal. Takže možno trocha aj smola. Nezvládli sme to a výsledok sme si predstavovali inak,“ povedal po zápase futbalista obliekajúci dres s číslom deväť.

Skóre otvoril v 10. minúte Haskić. Ružomberčania potom nevyužili dve sľubné šance, keď Zošák volil v dobrej streleckej pozícii prihrávku dozadu na Lačného a tomu strela nesadla a krátko na to našiel Gal Andrezly pred bránou Geráta, ktorý hlavičkoval vedľa priestoru troch žrdí. Po našich nevyužitých šanciach pridal v 23. minúte druhý gól hostí Haskić. V druhom dejstve sa akcie Liptákov často končili ešte pred finálnou fázou. Z priameho kopu z väčšej vzdialenosti sa snažil Sapara prekvapiť Volešáka, na druhej strane sa zaskvel Tofiloski pri šanciach Švejdíka a Letića. V závere ešte domáci Nagy vystrelil spoza veľkého vápna nad žilinskú bránu. Predtým nám to tam padalo aj z pološance, teraz máme šancu a nedáme. Snažili sme sa niečo vymyslieť zo štandardiek, že by sme dali kontaktný gól, ale ani to nám nepadlo. Prežívame ťažké chvíle, ale v utorok je ďalší zápas a treba sa nám naň pripraviť,“ spomenul si na stretnutie ružomberský stredopoliar.

Ružomberčania začali jarnú časť priam ideálne, keď prvých sedem zápasov vrátane štvrťfinále Slovnaft Cup-u neprehrali, pričom šesťkrát zvíťazili a raz remizovali. V posledných stretnutiach však Ruža prehrala v oboch súbojoch pohárového semifinále s Trenčínom, ako aj v ligových meraniach síl so Slovanom Bratislava a Žilinou. Tím spod Čebraťa po včerajšku klesol v ligovej tabuľke na 6. priečku, no šesť kôl pred koncom je medzi 4. a 7. miestom len štvorbodový rozdiel. Liptákov však už v utorok čaká úradujúci majster AS Trenčín. Pred jarnou časťou nik nečakal, že budeme vyhrávať a bodovať, takže určite to raz muselo prísť. Aj Barcelona prehrá, my nie sme Barcelona a samozrejme, že prísť k tomu muselo, aj keď sme nechceli, to je samozrejmé, ale v utorok ideme do Trenčína, potom máme ďalší domáci zápas. Takže všetko je otvorené a mužstvá sa dotiahli, je to tam nabité, každý bod a každé víťazstvo bude teraz dôležité,“ ozrejmil Tomáš Ďubek.