18.10.2019

B mužstvo nestačilo na Poprad

V piatok 18. októbra 2019 odohral tím MFK Ružomberok B zápas štrnásteho kola 2. ligy s domácim Popradom.
2:0 (0:0)
Futbalový štadión NTC Poprad
14. kolo, 16:00
FK Poprad vs MFK Ružomberok

FK Poprad: Malec - Yanchak, Pajer, Horváth, Zekucia, Gallovič, Zošák, Jančo (73. Luberda), Maťaš (60. Acosta), Grešák, Andrić (87. Olejník)

MFK Ružomberok: Krajčírik - Bajtoš, Ondrek, Filipiak, Madleňák (46. Otruba), Múdry (46. Švec), Dopater, Kmeť, Brenkus (76. Miroslav Almaský), Mário Almaský, R. Kružliak

Góly: 65. a 84. Andrić (druhý z 11m)

Žlté karty: 42. Pajer, 81. Yanchak - 31. Bajtoš, 41. Brenkus, 69. Otruba, 71. Mário Almaský, 78. Dopater, 83. Ondrek

Rozhodovali: Jurenka - Zemko, Kuba

Diváci: 670

V 8. minúte sa dostával do šance Kmeť, ale Malec stihol vďaka včasnému vybehnutiu v poslednej chvíli zmariť črtajúci sa samostatný nájazd hráča hostí. Po piatich minútach na druhej strane Krajčírik chytil Grešákove zakončenie z vnútra šestnástky. V 20. minúte Zekucia prihral z ľavej strany k bližšej žrdi, kam si nabiehal Andrić, ktorý však minul bránu. Po troch minútach tiesnený Grešák hlavičkoval zblízka tesne vedľa. V 30. minúte si pri vzdialenejšej žrdi Maťaš nabehol na Grešákov center z ľavej strany, lenže mieril nepresne. O sedem minút neskôr Krajčírik podržal svoje mužstvo, keď chytil hlavičku Horvátha. V 44. minúte poslal Brenkus nebezpečnú loptu pred bránu, ktorú ale v päťke tesne minuli nabiehajúci Kružliak a Mário Almaský.

Pred druhým dejstvom pristúpili Ružomberčania k dvojnásobnému striedaniu, keď miesto Madleňáka a Múdreho prišli do hry Otruba so Švecom. V 47. minúte Andrić vystrelil spoza šestnástky mimo brány. O sedem minút neskôr na opačnej strane ihriska Kmeť strelou z ťažkého uhla rozvlnil bočnú sieť. V 65. minúte Krajčírik vyrazil strelu Zekuciu pred seba, kde bol pripravený Andrić a bez problémov otvoril skóre – 1:0. O sedem minút Švec vystrelil spoza šestnástky, no loptu smerujúcu k žrdi stihol chytiť Malec. V 76. minúte zahrávali domáci priamy kop, po ktorom Zekucia hlavičkoval do brvna. V 84. minúte získali domáci hráči pokutový kop, ktorý premenil Andrić – 2:0. V závere si Krajčírik poradil so šancami Arevala aj Grešáka a tak sa už na výsledku nič nezmenilo.

Naša rezerva odohrá najbližší zápas v nedeľu 27. októbra 2019 o 10:30, keď v pätnástom kole 2. ligy privíta na ružomberskom štadióne Skalicu.