27.10.2019

Béčko doma podľahlo Skalici + FOTO, VIDEO

V nedeľu 27. októbra 2019 odohral tím MFK Ružomberok B domáci zápas pätnásteho kola 2. ligy so Skalicou.
0:3 (0:1)
15. kolo, 10:30
MFK Ružomberok vs MFK Skalica

MFK Ružomberok: Krajčírik – Ondrek, Mário Mrva, Filipiak, Madleňák, Múdry, Dopater (63. V. Jedinák), Kmeť, Brenkus (78. J. Kudlička), Mário Almaský (63. Švec), R. Kružliak

MFK Skalica: Junas – Hlavatovič, Milota, Popović, Nagy, Opiela, Mášik, Frimmel, Haša (90. Tomovič), Blažek (87. Pospíšil), Šebesta (90. Hollý)

Góly: 26. Mášik, 64. Šebesta, 68. Haša (z 11m)

Žlté karty: 47. Brenkus, 57. R. Kružliak, 68. Filipiak - 16. Blažek, 20. Popović

Rozhodovali: Ježík - Mihalík, Zemko

Diváci: 282

V 10. minúte sa po rohovom kope dostali do šance hostia, ale ich strelu zneškodnil domáci brankár. Po štyroch minútach nebezpečne vypálil Haša a jeho prudké zakončenie spoza šestnástky výborným zákrokom vyrazil Krajčírik ponad brvno na rohový kop. V 26. minúte poslal hostí do vedenia Mášik – 0:1. O dvadsaťpäť minút neskôr dostal Šebesta dobrú prihrávku k bližšej žrdi, lenže pohotovo usmernil loptu len tesne vedľa. V 43. minúte Brenkus nebezpečne vypálil spoza veľkého vápna a loptu smerujúcu k žrdi vyrazil Junas.

V 60. minúte sa Brenkus prekľučkoval v šestnástke hostí cez viacerých hráčov a následne loptu naservíroval Kmeťovi, ktorého strelu hostia stihli v poslednej chvíli zblokovať tesne ponad brvno na rohový kop. Po rohu Dopater namieril nad bránu. V 63. minúte aktívny Brenkus našiel centrom z rohového kopu Kružliaka, ktorý však hlavičkoval tesne nad. Skalica vzápätí dokonale potrestala nevyužité šance domáceho výberu. Už po minúte skóroval Šebesta a zvýšil náskok hostí – 0:2. V 68. minúte bol po Filipiakovom faule odpískaný pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Haša a hoci Krajčírik vystihol smer strely, prudké zakončenie si popri žrdi našlo cestu do siete – 0:3. Dva rýchle góly sa prejavili na ďalšom priebehu stretnutia. O sedem minút neskôr to Haša skúsil z ťažkého uhla, ale Krajčírik si dal pozor a po chvíli obranca zastavil Mášikovu strelu, keď sa snažil využiť nedorozumenie ružomberskej defenzívy a spoza šestnástky mieril na prázdnu bránu. V 77. minúte na druhej strane Brenkus preveril Junasa strelou z priameho kopu, ale domáci brankár nepustil loptu za svoj chrbát. V závere sa ešte Haša snažil prelobovať Krajčírika, ktorý chytil jeho strelu a domáci brankár bol úspešný aj pri strele striedajúceho Pospíšila z nadstaveného času.

Tím MFK Ružomberok B odohrá najbližší zápas v nedeľu 3. novembra 2019 o 10:30, keď odohrá domáce stretnutie šestnásteho kola 2. ligy s Liptovským Mikulášom.