20.9.2019

Béčko prehralo v Košiciach

V piatok 20. septembra 2019 odohral tím MFK Ružomberok B zápas desiateho kola 2. ligy s domácimi Košicami.
5:0 (1:0)
Lokomotíva Košice - Čermeľ
10. kolo, 16:00
FC Košice vs MFK Ružomberok

FC Košice: Giertl - Tumma, Kis, Ristovski, Pavúk, Vancák, Leško (79. Bavoľár), Rizie, Liener (63. Karaš), Kavka, Vyshnevskyi (67. Kim)

MFK Ružomberok: J. Červeň - Filinský, Mário Mrva, Holub, Bajtoš, Múdry (58. Švec), J Kudlička, Mário Almaský, V. Jedinák (73. Otruba), Dopater (46. Miroslav Almaský), Kmeť

Góly: 41. a 65. Vyshnevskyi, 52.a 59. Liener, 56. Leško

Rozhodovali: Jurenka - Vitko, Špivák

Diváci: 630

V 16. minúte Vyshnevskyi vystrelil na bránu, ale jeho zakončenie vyrazil Červeň na rohový kop. Po trinástich minútach na druhej strane Kmeť v šanci trafil len do košického brankára. V 37. minúte Liener tesne minul ružomberskú svätyňu. Už po dvoch minútach Červeň vyrazil Vyshnevského strelu na roh. V 41. minúte aktívny Vyshnevskyi poslal domácich do vedenia 1:0.

Do druhého dejstva mal súper priam dokonalý nástup. V 52. minúte zvýšil náš bývalý hráč Liener na 2:0 a po štyroch minútach skóroval Leško – 3:0. V 59. minúte strelil Liener svoj druhý gól v stretnutí – 4:0. Po šiestich minútach sa druhýkrát v zápase presadil aj Vyshnevskyi – 5:0. V ďalšom priebehu najskôr Rizie mohol zvýšiť domáci náskok a v závere bol blízko k skórovaniu Miroslav Almaský, lenže jeho strelu odvrátil obranca mimo brány.

Tím MFK Ružomberok B odohrá najbližší zápas v nedeľu 29. septembra 2019 o 10:30, keď v jedenástom kole 2. ligy privíta na ružomberskom štadióne Púchov.