5.10.2019

Duel B mužstiev Slovana a Ružomberka sa skončil deľbou bodov

V sobotu 5. októbra 2019 odohral tím MFK Ružomberok B dvanáste kolo Fortuna ligy na pôde rezervy Slovana Bratislava.
0:0 (0:0)
Pasienky
12. kolo, 15:00
ŠK Slovan Bratislava vs MFK Ružomberok

ŠK Slovan Bratislava: Ružinský - Majling, Čech, Čikoš, Kozlovský, Habodasz (81. Švihel), Hubert, Jackuliak, Haramia (41. Borovský), Mašulovič (76. Schlossár), Potoma

MFK Ružomberok: Krajčírik - Ondrek, Holub, Jonec (44. Bajtoš), Filinský, J. Kudlička (76. Miroslav Almaský), Múdry, Kmeť, Dopater, R. Kružliak, Mário Almaský (46. V. Jedinák)

Žlté karty: 66. Mašulovič, 76. Hubert, 77. Habodasz

Rozhodovali: Marsal - Sluk, Halíček

Diváci: 75

V 15. minúte Krajčírik zneškodnil Hubertovu strelu. Po štyroch minútach poslal na druhej strane Kmeť nebezpečný center pred odkrytú časť brány, ktorý len tesne minul jeho nabiehajúci spoluhráč. V 29. minúte Kudlička namieril vedľa domácej svätyne. Po piatich minútach predviedli domáci hráči rýchly protiútok, lenže Krajčírik vyrazil Potomovu strelu a následne Jackuliak zblízka prestrelil. Tri minúty pred koncom úvodného dejstva obranca zblokoval Mašulovičovu strelu.

V 51. minúte mohol Dopater poslať hostí do vedenia, ale namieril tesne nad. Už po chvíli Jedinák našiel pred bránou Kružliaka, no ten trafil len do Ružinského. V 56. minúte domáci Potoma tesne minul bránu. Po osemnástich minútach si Krajčírik poradil s Kozlovského zakončením. Stretnutie sa napokon skončilo remízou 0:0.

Tím MFK Ružomberok B má momentálne na svojom konte devätnásť bodov a nachádza sa na priebežnom šiestom mieste. Najbližší zápas odohrá v nedeľu 13. októbra 2019 o 10:30, kedy v trinástom kole 2. ligy privíta na ružomberskom štadióne Podbrezovú.