1.11.2020

Duel s Trenčínom priniesol koniec víťaznej série + VIDEO

V nedeľu 1. novembra 2020 odohral Ružomberok v Žiline 12. kolo Fortuna ligy s Trenčínom.
3:1 (1:0)
Štadión MŠK Žilina
12. kolo, 17:00
AS Trenčín vs MFK Ružomberok

AS Trenčín: Šemrinec – Ligeon (68. Yem), Križan, Šulek, Pirinen – Roguljić, El Mahdioui – Ghali (68. Comvalius, 86. Gajdoš), Čataković (86. Ikoba), Tučný (75. Zubairu) – Kadák

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Mojžiš – Kmeť (85. Boďa), Múdry (46. Ďungel), Kochan, Kostadinov, Madleňák (56. Takáč) – Almási (46. Gerec), Regáli

Góly: 20. Maslo (vl.), 68. Čurma (vl.), 87. Kadák – 90.+2 Maslo

Žltá karta: 90.+3 Gajdoš

Rozhodovali: Ochotnický – Pozor, Jánošík

Aktívnejší vstup do stretnutia mali Trenčania. V 4. minúte Macík zneškodnil Kadákove zakončenie. Po štyroch minútach El Mahdioui vystrelil z veľkej vzdialenosti a ružomberský gólman vyrazil loptu smerujúcu k žrdi na roh. V 15. minúte zahrávali domáci hráči ďalší rohový kop, po ktorom musel zasahovať Macík, keď chytil Čatakovićovu hlavičku. Po dvoch minútach mohol Regáli potrestať nedorozumenie súperovej defenzívy, lenže vo veľkej šanci vystrelil tesne vedľa brány. V 19. minúte Kochan zblokoval nebezpečnú strelu Pirinena na rohový kop. Kadák poslal z tejto štandardnej situácie center k bližšej žrdi, kde zvádzali hlavičkový súboj o loptu Križan s Maslom. Lopta skončila v sieti a gól bol napokon pripísaný obrancovi tímu spod Čebraťa – 1:0. O tri minúty zahrával na opačnej strane rohový kop Kostadinov. Pred bránou našiel Mojžiša, no ten hlavičkoval nad brvno. V 27. minúte Pirinen tvrdou strelou z uhla opečiatkoval brvno. Po desiatich minútach sa center Kostadinova z rohového kopu dostal až k Mojžišovi, ten však spoza hradby tiel minul bránu.

V 47. minúte Macík vyrazil nebezpečnú strelu Tučného. Po piatich minútach domáca defenzíva zblokovala Kmeťove zakončenie spoza veľkého vápna a tak už Šemrinec nemal problém ukryť loptu v náručí. V 60. minúte Čataković vypálil spoza šestnástky nad ružomberskú svätyňu. Po dvoch minútach Takáč vystrelil z ťažkého uhla, ale jeho pokus vyrazil Šemrinec. V 63. minúte Kmeť vystrelil spoza veľkého vápna tesne vedľa horného rohu. Po piatich minútach domáci získali rohový kop a ich center Čurma hlavou nešťastne usmernil do vlastnej brány – 2:0. V 76. minúte Regáli našiel pred bránou Kostadinova, lenže jeho strelu vo veľkej šanci vyrazil Šemrinec. O sedem minút neskôr Mojžiš poslal nebezpečnú prihrávku pred bránu. Regáliho strelu však zblokoval obranca a následné zakončenie Ďungela spoza veľkého vápna chytil Šemrinec. Liptákom sa nedarilo zúročiť ofenzívnu aktivitu. Naopak, v 87. minúte na druhej strane Kadák zvýšil náskok Trenčína na 3:0. V samom závere Kostadinov našiel centrom z priameho kopu Masla a ten hlavou upravil skóre na konečných 3:1. Ružomberok tak po troch ligových víťazstvách v rade schádzal z ihriska bez bodu.