18.7.2019

Európska liga: Ruža prehrala v Sofii

Vo štvrtok 18. júla 2019 odohral Ružomberok odvetný zápas prvého predkola Európskej ligy na pôde bulharského klubu Levski Sofia.
2:0 (1:0)
Vivacom Arena Georgi Asparuhov Stadium
1. predkolo, 18:30
PFC Levski Sofia vs MFK Ružomberok

PFC Levski Sofia: Mijatovič – Milanov, Kargas, Nuno Reis, Goranov – Rajnov (78. Alar), Thiam, Mariani – Paulinho (72. Jurukov), Kostov (58. Dimitrov), S. Ivanov

MFK Ružomberok: Krajčírik – Čurma, J. Maslo, Jonec, Mojžiš – Twardzik (74. Novotný), Qose, Takáč (67. Brenkus) - Kostadinov (70. Hašek), Gerec, Gal Andrezly

Góly: 33. Mariani, 90.+2 Alar

Žlté karty: 47. Mariani – 50. Gal Andrezly, 66. Twardzik

Rozhodovali: Banari - Mardari, Ciobanu (všetci Moldavsko)

V 12. minúte sa dostal k zakončeniu z vnútra pokutového územia Gerec, lenže jeho strelu chytil Mijatović. O minútu neskôr na opačnej strane Paulinho vypálil spoza šestnástky a strelu zblokoval ružomberský obranca na roh. V 28. minúte Kostadinov prihral z pravej strany na nabiehajúceho Gal Andrezlyho, no ten z hranice pokutového územia namieril tesne vedľa. Po piatich minútach napokon udreli domáci, keď Mariani otvoril skóre – 1:0. V 42. minúte sa dostával Gerec do nádejnej situácie, ale vybehnutý Mijatović zblokoval jeho strelu z uhla na roh, po ktorom tiesnený Ján Maslo hlavičkoval vedľa brány.

V 54. minúte získal Ružomberok priamy kop a po ňom vystrelil spoza šestnástky Kostadinov, lenže tento pokus zblokoval obranca. Po minúte vnikol do veľkého vápna Gal Andrezly, ale v zaujímavej šanci tesne minul bližšiu žrď. V 59. minúte unikal po ľavej strane domáci Gorano, no aj on zakončil mimo brány. Po šiestich minútach zakončoval Gerec a obranca zblokoval strelu na roh. V 71. minúte na druhej strane Mariani v šanci tesne minul bránu. Krátko na to sa Dimitrov rútil sám na bránu a Krajčírik výborným zákrokom vyrazil strelu. V 74. minúte mali šancu hostia, lenže domáci zblokovali nebezpečnú loptu. Už po minúte sa dostal do ďalšej šance Dimitrov, no aj tentokrát bol úspešnejší Krajčírik. V 77. minúte dostal Brenkus peknú prihrávku do šestnástky, lenže vypálil nad brvno. Po troch minútach opäť zakončoval aktívny Dimitrov, ale ani toto jeho zakončenie si nenašlo cestu medzi tri žrde. V 82. minúte to vyskúšal z väčšej vzdialenosti Mariani a namieril tesne vedľa horného rohu ružomberskej svätyne. O dve minúty neskôr to na druhej strane skúsil z uhla Novotný, ale Mijatović bol na mieste. V samom závere pridal Alar druhý gól Levski a tak Ruža prehrala v Sofii 0:2 a do ďalšieho kola postupuje bulharský klub.

Ján Haspra (tréner Ružomberka): „Videl som to ako úplne vyrovnaný zápas. Podobalo sa to domácemu zápasu so Sofiou. Hra bola vyrovnaná. My sme sa ocitli v dvoch celkom sľubných situáciách, ale nevyužili sme ich. Zase rovnako ako u nás doma dal súper gól, čo sa nemalo stať, ale stalo sa. Pred druhým polčasom sme znova chceli zápas zlomiť jedným gólom. Nepodarilo sa nám to, ale výkon bol podľa mňa počas celého zápasu z našej strany solídny. Vôbec sme sa nezľakli súpera z Levski Sofia. Škoda toho druhého gólu v závere, ktorý už síce o ničom nerozhodol, ale bolo by pekné v Sofii aspoň bodovať.“