30.5.2018

Juniori definitívne víťazmi 4. ligy Sever! + FOTO

V stredu 30. mája 2018, odohral výber MFK Ružomberok juniori domáci zápas predohrávaného 30. kola s Bánovou. Liptáci nastupovali do stretnutia s vedomím, že ak zvíťazia, definitívne si zaistia prvenstvo v súťaži.
4:1 (1:0)
30. kolo, 17:30
MFK Ružomberok vs TJ Jednota Bánová

MFK Ružomberok: Bakoš - Gallo, Kupec, Čurma (85. Kojnok), Mário Almaský, Menich, Takáč (65. M. Bobček), Miroslav Almaský, Kunca, Zsigmund, Sapara (88. Rapoš)

TJ Jednota Bánová: Kosa - Tkáčik (77. Šramo), Kubena, Mráz, Kincl, Jasenovský, Adamčík, Lazar, Surma, Sedliaček (68. Bendík), Štalmach

Góly: 28. a 69. Mário Almaský, 67. a 78. M. Bobček - 48. Jasenovský

Žlté karty: 60. Kubena, 86. Mráz

Rozhodovali: Faber - Legíň, Železňák

Diváci: 250

Skóre súboja prvého s druhým tímom tabuľky otvoril v 28. minúte Mário Almaský. Tri minúty po zmene strán vyrovnal Peter Jasenovský na 1:1. Nerozhodný stav platil do 67. minúty, kedy striedajúci Marek Bobček, ktorý bol v tej chvíli v hre len dve minúty, vrátil ružomberský výber do vedenia. Už po dvoch minútach strelil Mário Almaský svoj druhý gól v zápase, vďaka čomu zvýšil domáci náskok a v 78. minúte sa druhýkrát zapísal do streleckej listiny aj Marek Bobček, keď stanovil konečné skóre na 4:1.

Hoci 4. liga Sever má ešte na programe tri kolá, Ružomberčania si dnešným víťazstvom nad momentálne druhou Bánovou definitívne zabezpečili prvé miesto v súťaži. Po výhre majú v tabuľke 71 bodov a pred mužstvom TJ Jednota Bánová si vypracovali nedostihnuteľný jedenásťbodový náskok.

Tím MFK Ružomberok juniori sa najbližšie predstaví na domácej pôde už v nedeľu 3. júna 2018 o 10:30, kedy v 26. kole 4. ligy Sever privíta na svojom trávniku Dolný Kubín.