2.8.2019

Napriek sľubnému úvodu prehra našej rezervy + VIDEO

V piatok 2. augusta 2019 odohral tím MFK Ružomberok B zápas tretieho kola 2. ligy s domácou Duklou Banská Bystrica.
3:2 (1:2)
Štadión Štiavničky
3. kolo, 17:00
MFK Dukla Banská Bystrica vs MFK Ružomberok

MFK Dukla Banská Bystrica: Nôta - Tóth (77. Dolný), Vaščák (47. Hrudkay), Starší, Kupčík (46. Gaško), Snitka, Polievka, Prikryl, Migaľa, Savić, Willwéber

MFK Ružomberok: Kohár - Ondrek, Holub (34. Rapoš), Filinský, Madleňák, J. Kudlička, Múdry, Mário Almaský (52. Kmeť), Dopater (66. Švec), T. Bobček , V. Jedinák

Góly: 23. Vaščák, 54. a 79. Prikryl - 13. a 20. Holub

Žlté karty: 61. Madleňák, 89. Múdry

Rozhodovali: Malárik - Jánošík, Halíček

Diváci: 1384

Hostia sa po opatrnom úvode usadili na polovici svojho súpera, ktorý sa ich snažil držať na dištanc od svojej brány. V 9. minúte sa Tomáš Bobček snažil prelobovať vybehnutého Nôtu, lenže pekný pokus z väčšej vzdialenosti zapadol mimo brány. V 13. minúte Mário Almaský našiel centrom z rohového kopu Holuba a ten hlavou otvoril skóre – 0:1. Po dvoch minútach sa Múdry ocitol sám pred brankárom, no zblízka trafil Nôtu a následnú Dopaterovu snahu o dorážku pohotovo zmaril obranca. V 20. minúte si Mário Almaský zopakoval zahrávanie rohového kopu, opäť našiel Holuba a ten pre zmenu nohou, pridal svoj druhý presný zásah v stretnutí – 0:2. Už po troch minútach na druhej strane Polievka potiahol akciu po ľavom krídle, presnou prihrávkou našiel Vaščáka a ten zblízka znížil na 1:2. Banská Bystrica po kontaktnom góle zvýšila aktivitu a pohrozila dvomi nebezpečnými rohovými kopmi. V 32. minúte Prikryl vystrelil z hranice veľkého vápna tesne vedľa ružomberskej brány. Po dvoch minútach musel pre zranenie striedať dvojgólový strelec Alex Holub. V 42. minúte Tóthovu strelu zblokoval ružomberský obranca. V samom závere prvého polčasu sa dostal Tóth k nebezpečnej hlavičke, lenže mieril nepresne.

V 50. minúte aktívny Mário Almaský preniesol hru na pravú stranu šestnástky, odkiaľ pálil Jedinák mimo troch žrdí. Po troch minútach na druhej strane Kohár vyrazil nebezpečnú strelu Polievku z mierneho uhla a po následnom rohu vyrovnal Prikryl na 2:2. V 64. minúte dostal Starší prihrávku pred bránu, ale z ťažkého uhla minul. Po dvoch minútach na druhej strane Kmeť zakončoval z hranice šestnástky, no nie veľmi razantný pokus kryl Nôta. V 72. minúte domáci gólman zasahoval pri technickej strele Bobčeka, smerujúcej pod brvno. O sedem minút neskôr získala Banská Bystrica priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti a Prikryl presnou strelou dokonal obrat skóre na 3:2. V 84. minúte sa Hrudkay ocitol pred Kohárom, ktorý chytil jeho nebezpečné zakončenie. Po troch minútach Kudlička našiel centrom z priameho kopu Madleňáka, ale ružomberský obranca hlavičkoval nepresne.

Ružomberská rezerva si po dvoch víťazstvách pripísala na svoje konto prehru 2:3. Záznam z duelu nájdete TU. Najbližšie stretnutie odohrá v nedeľu 11. augusta 2019 o 10:30, keď na svojom štadióne privíta Dubnicu.