7.4.2018

O osude krajského derby rozhodol nešťastný gól v závere + FOTO, VIDEO

V sobotu 7. apríla 2018, odohral Ružomberok domáci zápas 4. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy so Žilinou.
1:2 (1:1)
Nadstavba, 17:00
MFK Ružomberok vs MŠK Žilina

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Jonec, Pikk – Qose – Daniel, Kostadinov, Gal Andrezly (60. Ľupták) – Gešnábel (73. Čapek), Gerec (65. Haskić)

MŠK Žilina: Volešák – Chvátal, Kaša, Králik, Holúbek – Pečovský (30. Jánošík, 79. Bichakhchyan) – Káčer, Diaz, Škvarka, Mihálik (87. Balaj) – Mráz

Góly: 42. Gešnábel - 36., 90.+ Mráz

Žlté karty: 47. Káčer

Rozhodovali: Sedlák – Somoláni, Poláček

Diváci: 1676

Už v 3. minúte to skúsil z väčšej vzdialenosti Gešnábel, ale Volešáka neprekvapil. Po dvoch minútach Daniel na pravej strane vysunul Gereca, ktorý si však pred brankárom hostí loptu príliš predkopol. V 21. minúte zahrávali Liptáci rohový kop. Daniel našiel pri vzdialenejšej žrdi Gešnábela a ten hlavičkoval tesne vedľa. Krátko na to pálil Daniel, no Volešák zneškodnil jeho strelu. Daniel mal prsty aj pri ďalšej akcii v 28. minúte, kedy poslal center z priameho kopu na hlavu Jána Masla, no loptu nešťastne odvrátil Peter Maslo. Po piatich minútach dali o sebe vedieť aj hostia, keď Macík vyrazil Mrázove zakončenie. Po troch minútach Chvátal našiel prihrávkou z pravej strany Mráza a perspektívny útočník otvoril skóre – 0:1. V 40. minúte mohol Mihalík zvýšiť náskok hostí, ale loptu nezasiahol podľa svojich predstáv a Macík všetko vyriešil. Po dvoch minútach potiahol Daniel akciu po pravej strane a pred bránou našiel Gešnábela, ktorý si krížnou strelou otvoril gólový účet v oranžovom drese a vyrovnal na 1:1.

V 54. minúte hostia naservírovali výbornú loptu Škvarkovi, ale Macík pohotovo vyrazil jeho strelu. Po pätnástich minútach Daniel poslal nebezpečnú prihrávku pred bránu, kde loptu mierne usmernil Haskić, ale Volešák ju stihol vyraziť. V 80. minúte si Čapek poradil s Diazom a z uhla išiel na bránu. Pred žilinskú svätyňu nabiehal Haskić, český útočník sa v tejto situácii rozhodol pre zakončenie a minul vzdialenejšiu žrď. V 90. minúte sa zaskvel Macík, keď vyrazil nebezpečnú strelu Balaja. Ružomberský gólman sa žiaľ v nadstavenom čase stal smutným hrdinom stretnutia, keď vyrazil Káčerov center do výšky, lopta dopadla rovno pred nabiehajúceho Mráza, ktorý bez problémov pridal svoj druhý gól v stretnutí a rozhodol o víťazstve Žiliny 2:1.

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „Myslím si, že to bol zápas vo veľmi dobrom, vysokom tempe. Dostatočne súbojový aj s dostatočným množstvom šancí na jednej či druhej strane. Zápas sa možno lámal na tom druhom góle. Tak ako ho súper zlomil vo svoj prospech, mohli sme ho zlomiť my vo svoj prospech. Bohužiaľ ten záver, sú aj také momenty. K tomu nie je čo dodať, ale hovorím, zápas mal aj z našej strany veľmi slušnú kvalitu. Hlavne prvý polčas škoda, že sme sa nedostali do výraznejšieho vedenia. Hrali sme proti majstrovi. Je to zápas v hornej šestke a tomu zodpovedala aj jeho úroveň.“

Adrián Guľa (tréner Žiliny): „Bol to dobrý, dramatický zápas. Pochopiteľne mimoriadne cenné víťazstvo, ktoré sa zrodilo v nadstavenom čase. O to sú tie emócie väčšie. V prvom polčase náš výkon nebol optimálny, hrali sme pomaly. Koncept, ktorý sme sa snažili pripraviť bol nefunkčný, preto sme na to zareagovali striedaním. Po góle na 0:1 bol súper z môjho pohľadu lepší. V druhom polčase sme ukázali inú tvár, hrali sme lepší, kombinačnejší futbal. Zápas sa lámal v situácii, keď my sme mali tutovku, Čapek mal tutovku, Balaj išiel sám na bránu v 90. minúte. K chlapcom sa priklonilo šťastíčko, čo je podstatné, ale mám pocit, že za tým išli a chceli to zlomiť do víťazstva, preto im gratulujem. Sami sa presvedčili, že Ružomberok má svoju kvalitu, svoju silu, je nebezpečný, ale že ho vedia zdolať aj na jeho štadióne, takže cenné víťazstvo. Ďakujeme našim fanúšikom, že prišli na derby a chlapci im dali víťazstvo v nadstavenom čase.“