Príprava: Presvedčivá výhra aj nad Hodonínom

Po vysokom víťazstve nad Námestovom si Ruža v utorok zmerala sily s Hodonínom.
5:1 (2:1)
MFK Ružomberok - UT
MFK Ružomberok vs FK Hodonín

MFK Ružomberok: Krajčírik - Jonec, D. Kružliak, Holub (46. V. Jedinák), Urdinov, Kochan, Takáč, Kunca, Mustedanagić, T. Bobček, Gerec

Góly: 26. Urdinov (z 11m), 28. Kunca, 54. V. Jedinák, 67. Gerec, 82. Mustedanagić - 38. Sasín

Rozhodovali: Horváth - Nemček, Tomčík

Diváci: 132

Počasie dalo poriadne zabrať údržbe trávnika, keďže počas celého duelu výdatne snežilo. Ružomberčania sa od úvodu snažili ujať vedenia, ale súper odolával. Tomáš Bobček v šanci namieril tesne nad brvno, brankár vyrazil Mustedanagićovu strelu a ďalšie zakončenie domáceho celku odhlavičkoval obranca. Skóre mohol následne otvoriť Gerec, lenže svoju prvú výraznejšiu príležitosť gólovo nezúročil. Liptáci sa dočkali v 26. minúte, kedy Urdinov premenil pokutový kop – 1:0. Už po dvoch minútach vyrazil gólman hostí Mustedanagićovu strelu pred Kuncu a ten nemal problém zvýšiť na 2:0. V 38. minúte vrátil hostí do zápasu Sasín, keď znížil na 2:1.

Mužstvo spod Čebraťa však po zmene strán nepripustilo drámu. V 54. minúte skóroval Jedinák a Ruža viedla 3:1. Po trinástich minútach sa presadil Gerec a osem minút pred koncom riadnej hracej doby Mustedanagić uzavrel skóre na konečných 5:1.