27.6.2018

Príprava: Remíza so Spartou Praha

V stredu 27. júna 2018 odohral Ružomberok na sústredení v Česku prípravný zápas so Spartou Praha.
0:0 (0:0)
Príprava, 11:00
AC Sparta Praha vs MFK Ružomberok

AC Sparta Praha: Nita - Frýdek, Radaković, Kaya, Ćivić - Kanga, Kulhánek, Ristić - Stanciu, Plavšić - Tetteh
Druhý polčas: Nita - Chvátal, Radaković, Costa, Ćivić - Dao, Mandjeck, Ristić, Mustedanagić, Vatajelu - Pulkrab

MFK Ružomberok: Macík – Kunca, J. Maslo, Čurma, Madleňák (64. Kupec) – Daniel (73. Jedinák), Qose (85. Kmeť), Takáč (80. Brenkus), Gal Andrezly (73. Čapek) – Kostadinov (73. Gešnábel), Gerec (64. R. Kružliak)

Žltá karta: 61. Mustedanagić

Rozhodovali: Berka - Vlček, Petřík

V 11. minúte dostal Frýdek spätnú prihrávku v šestnástke a jeho pokus spoza obrancu chytil Macík. Krátko na to pálil na bránu Stanciu a strelu zblokoval Madleňák. V 13. minúte sa prihlásili o slovo hostia, keď Kostadinov tesne minul bránu. Po dvanástich minútach to opäť skúšal Kostadinov, lenže pokus z hranice veľkého vápna zneškodnil Nita. V 28. minúte zo zdanlivo nenápadnej situácie pohrozil Tetteh, keď prekonal Macíka a lopta išla po bránkovej čiare, no nenašla si cestu do siete. Po desiatich minútach vyskúšal strelu z uhla Daniel, ale nenamieril medzi tri žrde. V závere polčasu zahrávali Liptáci v krátkom slede dva rohové kopy, po ktorých nasledoval menší závar v pokutovom území, no nedošlo k výraznejšiemu ohrozeniu brány.

V 56. minúte vystrelil spoza veľkého vápna Daniel a strela skončila tesne vedľa. Po štyroch minútach na druhej strane strieľal Dao a jeho pokus zblokoval obranca. V 64. minúte vyslali domáci pokus z väčšej vzdialenosti, ktorý vyrazil Macík. Po tomto momente nasledoval tlak súpera, ale Ružomberčania ho ustáli a o sedem minút neskôr vystrelil spoza pokutového územia Daniel, no Nita bol na mieste. V 79. minúte sa dostával do zaujímavej situácie Mustedanagić. Ružomberský gólman však dobre prečítal situáciu a včasným vybehnutím zmaril rodiacu sa šancu Sparty. Po dvoch minútach ten istý hráč zakončoval hlavou tesne vedľa. V 85. minúte si Dao nabehol v šestnástke na center z ľavej strany a hlavičkoval tesne nad brvno. Po minúte získala Sparta rohový kop a po ňom opäť hlavičkoval tesne vedľa Dao. Prípravný duel sa skončil remízou 0:0.

Ružomberok čaká najbližší prípravný zápas na sústredení v Česku v sobotu 30. júna 2018 o 11:00, keď si zmeria sily s Pardubicami.